Tegoroczne targi drupa były wyjątkowe dla firmy Derya. Po raz pierwszy polska spółka zaprezentowała się na imprezie tej rangi, jako przedstawiciel Mitsubishi, japońskiego producenta maszyn offsetowych do druku. Tradycyjnie firma była widoczna na stoiskach swoich innych kontrahentów: Horizona i Folianta.

- reklama -

Derya: setki gości, dziesiątki kontaktów

Horizon / Namacalnym dowodem zainteresowania polskich gości targów ofertą japońskiego koncernu było ponad 100 zwiedzających i kilkanaście maszyn sprzedanych polskim drukarniom. Prezentacja Horizona obejmowała najnowsze modele maszyn introligatorskich oraz modele urządzeń już pracujących w Polsce, m.in. system do oprawy twardej HCB-2, falcerki AFC 566T4F oraz AFC 566F, linia do oprawy miękkiej CABS 5000 oraz oklejarka BQ 470 PUR.

Dużym powodzeniem zwiedzających cieszyły się prezentacje maszyn w systemie i2i, który pozwala sterować produkcją za pomocą plików JDF i gwarantuje maksymalną wydajność produkcji oraz zarządzania introligatornią. – Hasło Inteligentna Automatyka to nowe wyzwanie dzisiejszej introligatorni, w której wartością nie jest wyłącznie automatyzacja procesów produkcji, ale też jej wybór zgodny z aktualnymi i zmieniającymi się potrzebami użytkowników maszyn – mówi Mirosław Bartas z Deryi, dodając: – Horizon potwierdził pozycję lidera w segmencie postpressu, pokazując największą ilość  nowych maszyn i rozwiązań oraz najbogatszą i najbardziej zróżnicowaną gamę produktów.

Mitsubishi / Prezentację targową zdominowały – pokazane po raz pierwszy w Europie – maszyny Mitsubishi Diamond V3000 do druku offsetowego w formacie B1. Pokazy odbywające się pod hasłem „Net Production Nets Profits” przyciągnęły szeroką rzeszę klientów z całego świata, również z Polski (w powszechnej opinii zwiedzających ekspozycja Mitsubishi była najlepszą spośród firm wystawiających się na targach drupa 2008). Goście mieli okazję przekonać się o zaletach: 6-kolorowej maszyny Diamond V3000 LX w wersji do druku kartonów (cylindry szkieletowe) z lakierowaniem i wydłużonym wykładaniem; 8-kolorowej Diamond V3000 R z tradycyjnym odwracaniem oraz 10-kolorowej Diamond V3000 TP z odwracaniem typu „tandem”.

Demonstrowany był także system jednoczesnej automatycznej zmiany płyt SimulChanger, pozwalający dokonać zmiany płyt w czasie 75 sekund na wszystkich zespołach drukujących. – Potwierdziliśmy zainteresowanie maszynami japońskiego producenta w naszym kraju; ponad 70 spotkań z polskimi klientami powinno zaowocować instalacjami w najbliższym czasie – mówi Mirosław Bartas.

Foliant / Czeska firma Formica, producent popularnych laminatorów Foliant, pokazała w Düsseldorfie nowe modele laminatorów (w wersji zautomatyzowanej i manualnej): Foliant Orpheus 530A w formacie B2, z nowym systemem podawania i separacji arkuszy, oraz Foliant Orpheus 750A w formacie B1, z paletowym systemem podawania i odbioru arkuszy. Dodatkowo zaprezentowano znane już w Polsce modele Gemini, Castor i Pollux. – Tradycyjnie na prezentacjach nie zabrakło Polaków. Słyszeliśmy wiele pozytywnych opinii naszych klientów na temat urządzeń Foliant, a maszyny sprzedane w trakcie targów będą instalowane wkrótce po ich zakończeniu – podsumowuje Mirosław Bartas.

Materiał ukazał się w lipcu 2008 r.

- reklama -


A N K I E T A

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma, a raz w roku w wydaniu styczniowym przedstawimy podsumowanie.