Delta SPC 130

Koenig & Bauer w segmencie maszyn przeznaczonych do obróbki tektury falistej

Delta spc 130

Delta SPC to synonim nowej generacji cyfrowych maszyn drukujących wyposażonych w technologię wodną DURST. Delta SPC 130 – flexline automatic Delta SPC 130 

Maszyna Delta SPC bazuje na najnowszej generacji systemów drukujących typu Single pass, jakie firma Durst z powodzeniem stosuje już w segmentach Ceramics Printing oraz Label Printing. Od 2005 roku Durst rozwija technologię druku Single pass, a instalacja ponad 700 rozwiązań drukujących Gamma oraz Tau na świecie stanowi znakomitą bazę tego rozwoju. Maszyna Delta SPC 130 to adaptacja technologii Single pass na potrzeby przemysłu związanego z obróbką tektury falistej.

Urządzenie łączy w sobie dojrzałą konstrukcję z dostępnością poszczególnych modułów oraz obecnością wybranych komponentów gwarantujących długotrwałą jakość, wysoką wydajność oraz niezawodność produkcji. Jest ono bezkonkurencyjnie wszechstronne, nie wymaga wysokich nakładów konserwacyjnych i jest znakomicie przystosowane do nieprzerwanej pracy. 

Delta SPC 130 wyposażona jest w głowice recyrkulacyjne Durst Quadro Array pracujące z tuszami typu WT. Jest to baza pozwalająca na osiągnięcie stabilnej, wysokiej gotowości urządzenia do pracy oraz jego niezawodności w wielowarstwowym otoczeniu produkcyjnym. Delta SPC 130 drukuje w maksymalnie 6 kolorach – od wielkości arkusza: 500 x 600 mm aż po zadruk formatów o maksymalnych wymiarach 1.300 x 2.100 mm [w opcji 1.300 x 2.800 mm] oraz podłoży o maksymalnej grubości 12 mm.  

DURST water ink 

W zgodzie z wymaganiami stawianymi przez przemysł związany z obróbką tektury falistej oraz kartonów stawiamy na wodne farby przyjazne środowisku, organicznie napigmentowane i nie zawierające monomerów.

Są one zapowiedzią kolejnego kamienia milowego w zakresie systemów farb wodnych, ponieważ umożliwiają wytwarzanie wysokojakościowych, bezzapachowych, odpornych na uszkodzenia i działanie światła słonecznego, charakteryzujących się wysokim stopniem wybłyszczenia produktów końcowych.

Zdolność do recyklingu druków wykonanych przy zastosowaniu Durst Water Technology została oceniona przez niezależny Instytut Papieru Uniwersytetu Darmstadt w Niemczech zgodnie z Rozporządzeniem PTS-RH 021/12 oraz jego standardami.  

Dane techniczne

Szerokość arkusza [mm] 1.300 mm
Maks. długość arkusza [mm] 2.100 / 2.800
Maks. grubość arkusza [mm]

8 mm (BC-Flute) / 12 mm

Wysoka rozdzielczosć [dpi] 800 x 600 
Niska rozdzielczość [dpi] 600 x 600
Druk z wys. rozdzielczością [m/min] 60 / 80 / 90
Druk z niską rozdzielczością [m/min] 90 / 120
Kolory  [CMYK] 4C / 6C
System farb   Durst Water Technology
Certyfikaty   Primary and Secondary, Food Packaging

Dowiedz się więcej

Poznaj nasze możliwości z obszarów druku i postpressu kartonu i tektury falistej...

spot_imgspot_img

O Koenig & Bauer

Firma Koenig & Bauer to najstarszy producent maszyn drukujących na świecie dysponujący jednocześnie najszerszym portfolio produktów w branży. Od ponad 200 lat przedsiębiorstwo wspiera drukarzy oferując im innowacyjną technikę, procesy dostosowane do ich potrzeb oraz różnorodne usługi. Portfolio produktów sięga od urządzeń do druku banknotów poprzez zadruk opakowań kartonowych, foliowych, blaszanych czy szklanych aż po druk książek, displayów, magazynów, gazet, druk reklamowy czy systemy znakowania.

Druk offsetowy czy fleksograficzny zarówno arkuszowy jak i rolowy, offset bez użycia farb wodnych,  druk symultaniczny, sitodruk czy  druk cyfrowy – firma Koenig & Bauer znakomicie odnajduje się we wszystkich tych technikach, a w przypadku wielu z nich jest liderem branży. W roku 2018 5.700 wysoko wykwalifikowanych pracowników koncernu wypracowało obrót na poziomie 1,2 mld EUR.

Adres: Koenig & Bauer CEE ul. Puławska 456, 02-884 Warszawa, T: +48 668 872 692, e-mail