Dni Otwarte Perfecta 2019

W dniach 5-7 listopada odbędą się Dni Otwarte firmy Perfecta, której wyłącznym dystrybutorem na rynku polskim jest Avargraf. Wydarzenie, odbywające się pod hasłem „Perfecta Technology Days”, będzie miało miejsce w fabryce krajarek w Bautzen (Niemcy).

Podczas Dni Otwartych firma Perfecta – wiodący niemiecki producent krajarek, oraz systemów cięcia zaprezentuje efektywne wielkoformatowe, automatyczne systemy cięcia, możliwości automatyzacji cyklu produkcji i korzyści z tego wynikające, a także – jak zapowiada – najłatwiejszy i najszybszy sposób automatycznego generowania programów cięcia na podstawie plików z przygotowalni– Perfecta Straight 2 Cut.

„Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia podczas Dni Otwartych naszego partnera, firmę Perfecta – mówi Sławomir Kugaudo, prezes firmy Avargraf. –Tego rodzaju imprezy to doskonała okazja do zapoznania się z szeroką ofertą jej produktów, które cieszą się dużą popularnością na całym świecie, także w Polsce. W Bautzen zaprezentuje ona swoje najnowsze rozwiązania, które są jednocześnie odpowiedzią na potrzeby klientów i zmieniającego się rynku poligraficznego. Stąd jedną z głównych atrakcji tego wydarzenia będzie prezentacja automatycznej linii cięcia, przeznaczonej do pracy z materiałami w dużym formacie”.

Firma Perfecta zaprezentuje w tym zakresie w pełni automatyczny cykl produkcyjny. „Podczas prezentacji – podkreśla Sławomir Kugaudo – będzie można zobaczyć w pracy na żywo najwyższą precyzję, efektywność i wydajność, jakie zapewniają rozwiązania firmy Perfecta, które dostępne są również w naszym portfolio”.

Firma zapowiada także prezentację automatycznej stacji utrząsającej BASA, która samodzielnie pobiera papier z palety, odlicza, wyrównuje i przygotowuje stosy do cięcia. Kolejnym demonstrowanym rozwiązaniem będzie urządzenie do transportu stosów – BFS, dzięki któremu są one automatycznie przesuwane za pomocą systemu liniowego do stacji wyciskającej powietrze, a następnie wprost na tylny stół krajarki. Perfecta zaprezentuje także stację wyciskającą powietrze – BPS, która – jak podaje producent – zapewnia wydajne usuwanie powietrza spomiędzy arkuszy, by uzyskać jak najlepszą jakość cięcia.

Kolejnym urządzeniem prezentowanym podczas wydarzenia będzie chwytak obrotowy BDG –w pełni automatyczne rozwiązanie do obracania stosów papieru na głównym stole krajarki, które pozwala na pełną automatyzację cięcia. Perfecta zaprezentuje także automatyczny odkładacz stosów BA do precyzyjnego odkładania stosów na palety, który zapewnia możliwość odkładania pojedynczych lub wielu stosów na raz.

„Mamy nadzieję, że prezentowane podczas Dni Otwartych rozwiązania – mówi Sławomir Kugaudo – zainteresują odwiedzających je gości. Oferują one wysoki stopień automatyzacji, który przyczynia się do większej efektywności procesów produkcyjnych, co gwarantuje z kolei sprawniejszą i bezpieczniejszą pracę, a także umożliwia wykonanie większej liczby zleceń. Zapraszamy więc do spotkania z firmą Avargraf i rozwiązaniami Perfecta w Bautzen”.

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.