spot_imgspot_img

Druckhaus Müller OHG zwiększa wydajność dzięki Stahlfolder

Druckhaus Müller OHG ma siedzibę w Langenargen nad Jeziorem Bodeńskim w Niemczech. Założona przez Josefa Müllera w 1978 roku, to rodzinna firma drugiego pokolenia jest obecnie prowadzona przez jego synów, Mariusa i Piusa.

Portfolio produktów Druckhaus Müller OHG obejmuje typowe prace komercyjne oraz małe, składane wkładki do opakowań cukierniczych. Kolejnym punktem centralnym są tygodniki i miesięczniki. Od momentu otrzymania danych aż do momentu, w którym produkt końcowy jest gotowy do wysyłki, wszystko odbywa się we własnym zakresie przy użyciu technologii produkcji i oprogramowania firmy HEIDELBERG. Obejmuje ono maszynę Speedmaster XL 106 z technologią Push to Stop.

“Druckhaus Müller i HEIDELBERG od dziesięcioleci utrzymują bliską współpracę. Drukarnia regularnie inwestuje w nowe technologie, aby zapewnić sobie konkurencyjność”, mówi Mirco Klumpp, który jest odpowiedzialny za sprzedaż i obsługę klienta w HEIDELBERG.

Po inwestycjach w nowe systemy druku, Druckhaus Müller OHG zaktualizował swoją działalność w zakresie druku końcowego pod koniec ubiegłego roku. Firma zainwestowała w dwie w pełni zautomatyzowane maszyny do składania Stahlfolder KH 82, każda z czterema płytami klamrowymi, jednostką składaną krzyżowo i podajnikiem palet. Zastąpiły one istniejącą maszynę tego samego typu modelu i Stahlfolder KH 78. Inwestycja obejmowała również system cięcia Polar N 115 PRO HD, wraz ze wszystkimi urządzeniami peryferyjnymi do wspomagania logistyki.Modernizując technologię i przechodząc na znormalizowaną szerokość podajnika, Druckhaus Müller znacznie poprawił przepływ produkcji.

“Wcześniej często musieliśmy przerywać długie przejazdy KH 82 z powodu pilnych, mniejszych prac. Stworzyło to wiele dodatkowej pracy i miało bardzo szkodliwy wpływ na wydajność netto procesu falcowania”, mówi Pius Müller.

Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest to, że ramy czasowe dla niektórych czasopism są bardzo napięte. Ostateczne dane docierają do drukarni o godzinie 16:00, a gotowe produkty muszą być gotowe do wysyłki o 9 rano następnego dnia. Szybkie osiągnięcie prędkości produkcji i zapewnienie stabilnego procesu na wszystkich etapach produkcji to absolutna konieczność… więcej na WWW.

Źródło: Heidelberg


Prenumeruj nasz e-Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne  pytanie brzmi następująco:

Czy technologia cyfrowa wyprze druk analogowy?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych