spot_imgspot_imgspot_img

Druk 7C, aniloksy i zwiększenie produktywności

- Reklama-

Nie da się ukryć, że żyjemy w ciekawych czasach. Gwałtowny wzrost kosztów produkcji, inflacja oraz spadek rynkowej koniunktury – to wszystko zmusza nas do poszukiwań oszczędności, także poprzez zwiększenie wydajności druku. Fleksograficzny druk siedmiokolorowy to temat znany od wielu lat. Jednak czy faktycznie wpływa on znacząco na zwiększenie produktywności w drukarni?

Wątpliwości te w czasie swojej prezentacji na Konferencji Fleksografów 2022 starał się rozwiać Wojciech Barabasz – specjalista od aniloksów z cenionej firmy Barmey, renomowanego dostawcy szerokiej gamy rozwiązań dedykowanych branży druku fleksograficznego.

Zdaniem właściciela jeleniogórskiej firmy, idealnym sposobem na oszczędność jest wykorzystanie posiadanego potencjału maszyny fleksograficznej czyli podniesienie jej produkcyjności. Współczesne urządzenia oferują wiele możliwości, dlatego warto zastanowić się co można ulepszyć w celu jej zwiększenia. Wbrew pozorom, zakup większej ilości materiałów czy też zatrudnienie dodatkowych drukarzy oznacza koszty i wcale nie podnosi produktywności, zwiększając jedynie samą produkcję.

Co jednak w tej sytuacji jest najważniejsze dla drukarzy? Z pewnością szybkie osiągnięcie zakładanego koloru, większa prędkość maszyny, obniżenie zużycia farby, lepsze światła i średnie tony, bardziej trwałe płyty, możliwość druku w rozszerzonym gamucie, lepsza gęstość optyczna w Apli, większa dowolność pomiędzy płytą a maszyną, czy też płyty odporne na rozpuszczalniki. Skutecznym panaceum na wiele z tych problemów może być też wprowadzenie druku 7C.

Największe zalety systemu 7C to przede wszystkim brak dopasowania kolorów, krótszy czas ustawienia maszyny, skrócenie czasu produkcji, znaczna redukcja zużycia farby na poziomie 30-40% oraz zmniejszenie kosztów produkcji nawet o połowę. Do tego dochodzi mniejsza ilość wałków rastrowych w zakładzie, standaryzacja ich specyfikacji oraz mniej uszkodzeń przy wymianie. Wielkim atutem jest także możliwość realizacji najtrudniejszych i niezwykle popularnych ostatnio zleceń w rozszerzonym gamucie (???). Możemy uzyskać lepsze gęstości optyczne i pozbyć się wielu, spędzającym nam sen z oczu defektów, takich jak ghosting czy też pin holling (???). Pokazuje to jednoznacznie, że dzięki 7C możemy zwiększyć produktywność – powiedział Wojciech Barabasz…

Źródło: Świat Poligrafii Professional wyd. 06/2022


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 318 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.
spot_img
spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytania pochodzą z całej serii dotyczących komunikacji biznesowej i brzmią następująco:

1. Czy podczas rozmowy ze swoim klientem (partnerem biznesowym) pytasz o to, jakie portale społecznościowe przegląda?

2. Czy podczas rozmowy ze swoim klientem (partnerem biznesowym) pytasz o to, w jakich portalach społecznościowych działa aktywnie?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych

0:00
0:00