Koenig & Bauer zawarła umowę o współpracy w celu dalszego rozwoju RotaJET. Dzięki nowej maszynie drukującej do druku cyfrowego folii elastycznej i rozciągliwej Koenig & Bauer umacnia swoją strategiczną koncentrację na rozwijającym się rynku elastycznych i rozciągliwych folii oraz druku cyfrowego.

Nowa maszyna ma być rozwijana w oparciu o RotaJET, a pierwsze instalacje mają rozpocząć produkcję drukowanej cyfrowo folii elastycznej i rozciągliwej w przyszłym roku.

„Nasz RotaJET ma już ugruntowaną pozycję na rynku, jeśli chodzi o zastosowania papieru i drukowanie dekorów. Jako następny krok, chcemy teraz wraz z jednym z czołowych światowych graczy w tej dziedzinie pójść dalej w kierunku druku cyfrowego na elastycznych i rozszerzalnych foliach ”- mówi członek zarządu Koenig & Bauer Christoph Müller.

Nowy model będzie miał maksymalną szerokość wstęgi 1380 mm i będzie mógł drukować po obu stronach folie o grubości od 0,12 do 0,3 mm.

„Koenig & Bauer zyskał reputację pioniera w zakresie wysokowydajnego, przemysłowego ekologicznego druku atramentowego. Dzięki naszemu partnerowi, nowej maszynie drukującej i jej atramentom na bazie wody, będziemy w jeszcze lepszej pozycji do promowania zrównoważonego rozwoju i planujemy zmienić oblicze rynku dzięki drukowaniu cyfrowemu folii elastycznej i rozciągliwej, mającej na celu zapewnienie lepszej precyzji kolorów i dodatkowe opcje drukowania ”- dodał Christoph Müller.

Kolory dodatkowe, takie jak biały lub metaliczny, można następnie drukować w procesie druku atramentowego.

Źródło: Koenig & Bauer

- reklama -

Co dziś generuje Ci największy problem/koszt przy produkcji opakowań i chciałbyś to zmienić?

2. Co jest największym kosztem pozostałości poprodukcyjnych?

3. Jak najszybciej zwiększyć techniczną jakość produkcji?