- reklama -

- reklama -

Mutoh RJ-900 XG umożliwia więc znakowanie flag, odzieży sportowej, t-shirtów, kubków, gadżetów, kasków, desek, dekoracji, a także tworzenia swoich własnych unikalnych produktów tak samo jak w przypadku modelu 1638WX.

Druk bezpośredni na tkaninie

Dwugłowicowy Mutoh ValueJet 1938 TX to zaawansowany ploter do druku bezpośredniego na tekstyliach (direct-to-textile). Przeznaczony jest do produkcji: odzieży, tapicerek, odzieży kąpielowej, elementów wystroju wnętrz, tkanin i tekstyliów domowych, flag, reklam, itd. Jego produktywność umożliwi zarówno druk wzorów testowych, indywidualnych jak i nisko i średnio-nakładowej cyfrowej produkcji tekstylnej.

„TX” posiada możliwość zadruku materiałów o szerokości „tekstylnej” do 1910 mm (75 cali). Mogą to być tkaniny o otwartej jak i zamkniętej strukturze. Atrament przechodząc przez te pierwsze spływa do specjalnie zaprojektowanej do tego celu rynny odprowadzającej atrament.

Na targach zaprezentowaliśmy nowatorski atrament polimerowy UltraVision Polimer. Farby te posiadające paszport Oeko-Tex i Reach, pozwalają na bezpośredni druk na różnych materiałach, takich jak bawełna, len, wiskoza, czy… poliester! Oznacza to, że jeden atrament może być wykorzystywany do wielu celów.

Tkaniny cechują się „swoją wagą” i specyficznym sposobem prowadzenia gdzie bardzo ważny jest odpowiedni naciąg i równe prowadzenie. Inżynierowie z fabryki Mutoh, bardzo dobrze o tym wiedząc zaprojektowali specjalny, ciężki system do prowadzenia tkanin. System ten umożliwia załadunek beli o wadze do 100 kg i pozwala na zadruk zarówno po stronie wewnętrznej jak i zewnętrznej nawiniętej tkaniny.

Na pokładzie tekstylnego Mutoh znalazły się wszystkie technologie stosowane w ploterach żywicznych serii „X” przeznaczonych do produkcji reklamowej. Oznacza to, że ploter będzie drukował wydajnie i ładnie, jednocześnie będąc łatwym w obsłudze.

Maksymalna prędkość plotera Mutoh ValueJet 1938 TX sięga aż 73 metrów kwadratowych na godzinę. Typowa prędkość produkcyjna (komercyjna) kształtuje się na poziomie około 40 m2/h. Ploter więc może zaspokoić potrzeby produkcyjne wielu firm, wzmocnić wydajność istniejących parków maszynowych a nawet zastąpić kilka mniejszych maszyn.

Jak widać, nie tylko przedsiębiorstwa zajmujące się stricte odzieżą i tkaninami korzystają z technologii cyfrowego zdobienia materiałów. Co raz częściej po te urządzenia sięgają agencje reklamowe i drukarnie wielkoformatowe ale i firmy z innych branż.

Polskim dystrybutorem ploterów Mutoh jest Atrium Centrum Ploterowe.