- Reklama -spot_imgspot_img

Drukarnia Printmax trafia do PAWI Group

- Reklama-

Tak, to już oficjalnie… PAWI Group przejmuje warszawską drukarnię opakowań Printmax. W ten sposób rozszerza swoją ofertę wysokiej jakości opakowań z tektury i papieru – przeznaczonych dla sektorów spożywczego i niespożywczego – o wysoce uszlachetnione pudełka składane przeznaczone dla branż kosmetycznej, okołofarmaceutycznej i wszelkiego rodzaju dóbr luksusowych.

Dodatkowo przejęcie otwiera przed szwajcarskim producentem opakowań dostęp do szybko rozwijającego się polskiego rynku, wzmacniając tym samym jego międzynarodową pozycję.

- Reklama -

Od ponad 60 lat PAWI znane jest z produkcji wysokiej jakości opakowań papierowych i kartonowych, przede wszystkim dla odbiorców z branży spożywczej (głównie piekarniczej i cukierniczej). Dzięki zatrudniającym łącznie ok. 300 pracowników zakładom w Winterthur (Szwajcaria) i Singen (Niemcy) posiada ugruntowaną pozycję w branży. Warszawski Printmax istnieje od 1997 r., zatrudnia ok. 80 osób. Zakład specjalizuje się w wysokiej jakości druku offsetowym na pudełkach składanych, z wykorzystaniem techniki złocenia na zimno i gorąco oraz nakładania specjalistycznych laminacji.

Po przejęciu PAWI będzie zatrudniać około 370 osób w trzech lokalizacjach. Strategia Grupy od dawna opiera się na wzmacnianiu mocnych stron poszczególnych zakładów.

Fabryka w Winterthur koncentruje się na realizacji cyfrowej produkcji nisko- i średnionakładowych zleceń na opakowania z tektury i papieru o wysokim stopniu uszlachetnienia, które trafiają do sektorów spożywczego (m.in. piekarniczego i cukierniczego) i niespożywczego. Zakład w niemieckim Singen realizuje natomiast wysokonakładowe zlecenia o niższym poziomie uszlachetnień, m.in. na tacki i opakowania z okienkiem.

Andreas Keller, dyrektor zarządzający PAWI Group podkreśla: “Przejęcie warszawskiej drukarni Printmax pozwoli nam rozszerzyć i uatrakcyjnić własne portfolio produktów oraz znacząco zwiększyć pulę klientów.”

Źródło: PAWI Packaging Poland, zdjęcie: Printmax.com.pl


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 318 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.
spot_img
spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytania pochodzą z całej serii związanej z tematami komunikacji.

Jak długie informacje prasowe czytasz?

Co decyduje o Twoim zainteresowaniu daną informacją?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

więcej podobnych