Drukarnia WIST z linią do produkcji broszur Horizon

- reklama -

Drukarnia Offsetowa WIST ze Zgierza postanowiła rozszerzyć swój park maszynowy o nową linię do produkcji broszur firmy Horizon. Dostawcą urządzenia była spółka Derya z Tych, jedyny autoryzowany dystrybutor maszyn Horizon w Polsce.

Linia Horizon to profesjonalna maszyna do produkcji broszur narządzana automatycznie. Charakteryzuje się mocną i zwartą konstrukcją a ustawienie odbywa się automatycznie za pomocą dotykowych ekranów LCD. Dzięki budowie modułowej maszynę można w dowolny sposób konfigurować i wychodzić naprzeciw najtrudniejszym zleceniom.

- reklama -

Do najważniejszych cech linii do broszur można zaliczyć zbieranie arkuszy, łamanie arkuszy, szycie arkuszy płaskie lub oczkowe (broszurowo, na sztych lub narożnie). Agregat SPF 200 można wyposażyć w dwie lub cztery głowice szyjące, moduł do wrzucania insertu zaś czujnik zacięcia lub braku drutu płynnie kontroluje zszywanie podanych przez wieże zbierające arkuszy.

Maszynę można wyposażyć w dziesięciopółkowe wieże zbierające VAC 1000 lub sześciopółkowe VAC 600 oraz jeden z kilku dostępnych wykładaków pozwalających zbierać zebrane z wież arkusze np. (pod klejenie, kalendarze czy samokopie). Na końcu linii Horizon znajduje się obcinarka czołowa FC 200, do której opcjonalnie można podłączyć moduł obcinający stopę i główkę TBC 200L. Linia Horizon może pracować zarówno z wydrukami offsetowymi jak i cyfrowymi.

Drukarnia Offsetowa WIST działa na rynku poligraficznym nieprzerwanie od 1988 roku. Oddział w Zgierzu zajmuje się drukiem offsetowym wraz z introligatornią. Drukarnia posiada także dział druku fleksograficznego. W Łodzi natomiast znajduje się przygotowalnia CtP i CtF wraz z systemem odbitek próbnych oraz oddział druku cyfrowego. Klientami drukarni są firmy z branż: spożywczej, budowlanej, chemicznej i odzieżowej.