Drupa bez Heidelberga!

Heidelberger Druckmaschinen AG postanowił nie uczestniczyć w międzynarodowych targach handlowych w 2021 r. i dlatego nie weźmie udziału w targach Drupa. Firma ogłosiła to dzisiaj.

Komunikat prasowy mówi, że nawet jeśli rozwój sytuacji w pandemii nie będzie możliwy do przewidzenia w przyszłym roku, Heidelberg musi dziś podjąć decyzję. Realizacja targów Drupa będzie posiadało inny charakter w 2021 r.

Ogólnoświatowe ograniczenia podróży i wymagania higieniczne doprowadziłyby do „znacznie mniejszej liczby odwiedzających i ograniczonego dialogu”.

Międzynarodowe targi handlowe „byłyby bardzo trudne do zrealizowania z pełnymi stoiskami i halami w zwykłej formie i nie byłyby w stanie utrzymać statusu światowego spotkania branżowego dla klientów i producentów”, mówi Heidelberg. Pod koniec maja Xerox i Bobst anulowali już udział w Drupie.

Heidelberg chce nadal wykorzystywać swoje doświadczenie „jako długoterminowy partner Drupy”…  „w celu dostosowania przyszłościowych koncepcji targowych do nowych możliwości cyfrowych i wymagań klientów”…

Źródło: Heidelberg

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Czy planowane targi DRUPA 2021 odbędą się?