DTM Print: drukarka foliowa do zdobienia i metalizacji etykiet

- reklama -

Firma DTM Print wprowadza na rynek urządzenie do uszlachetniania etykiet – Drukarkę foliową FX510e. Urządzenie nanosi m.in. elementy metalizowane i foliowane na etykiety puste lub wstępnie zadrukowane technikami cyfrowymi lub analogowymi.

Badania rynkowe wykazały, że dzięki połyskującym złotem lub srebrem etykietom, produkty szybciej przyciągają wzrok i wyróżniają się na półkach sklepowych. Sama etykieta wydaje się cenna i podkreśla jakość i wartość danego produktu.

Szczególnie etykiety metaliczne odbierane są jako luksusowe i eleganckie, dlatego często umieszcza się je na opakowaniach dobrych win czy kosmetyków.

W nowym FX510e proces nadruku jest całkowicie cyfrowy, dzięki czemu można wydrukować praktycznie dowolne elementy projektu, takie jak ramki, grafika, czcionki i tła.

Drukarka foliowa wykorzystuje nie tylko metalizowane folie w kolorze złotym, srebrnym, niebieskim i czerwonym. Dodatkowo dostępne są równiez kolory biały i czarny matowy oraz folia przeźroczysta, dzięki której można na etykietę wybiórczo nabłyszczać elementy takie jak logo czy grafiki.

Metalizowanie etykiet jest popularne na rynku od wielu lat, jednak koszty produkcji zawsze były dość wysokie. Problematyczna jest zmiana projektu, bez ponoszenia dodatkowych kosztów, ograniczeniem jest również minimalna ilości zamówienia.

W tym temacie nowy system FX510e firmy DTM zmienia dużo. Urządzenie pozwala użytkownikowi produkcję etykiet zgodnie z zapotrzebowaniem i pożądanym nakładem.

FX510e zawiera wewnętrzny wielofunkcyjny uchwyt na rolki, umożliwiający stosowanie rolek z rdzeniem do 3 cali. W zestawie znajduje się także zewnętrzny odwijak etykiet pasywnych, zamontowany na łożyskach tocznych. Obsługuje rolki etykiet o maksymalnym rozmiarze 114 mm (4,5″), z rdzeniem o średnicy do 76 mm (3″) i średnicy zewnętrznej do 254 mm (10″).

Urządzenie jest dostępne w dwóch wersjach: obok standardowego FX510e, oferowany jest także model FX510ec z wbudowaną gilotyną. FX510e jest łatwy w konfiguracji i obsłudze.

- reklama -

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma, a raz w roku w wydaniu styczniowym przedstawimy podsumowanie.