Duplo DuSense DDC-810 w firmie Badge4U

Od lewej: Marcin Pawłowski, Wojciech Pawłowski

Inwestycja w innowacyjne urządzenie do lakierowania wybiórczego UV 3D – Duplo DuSense DDC-810 – z oferty Duplo Polska to jeden z elementów zmian, jakie odnotowuje w ostatnim czasie firma Badge4U. Wszystko po to, by już wkrótce zaproponować rynkowi zupełnie nowe podejście do małego znaczka reklamowego i innych oferowanych przez siebie produktów.

Firma zbudowana na małym znaczku 

Badge4U to firma oparta na bogatych doświadczeniach jej właścicieli – Wojciecha Pawłowskiego, założyciela przedsiębiorstwa i jego syna Marcina. Od niemal 30 lat produkuje się tu gadżety reklamowe. Początkiem były małe, przypinane znaczki reklamowe i okolicznościowe, niosące różne treści.

Obecnie Badge4U to przedsiębiorstwo produkujące rocznie ponad 25 milionów tych małych gadżetów. Znaczki to obecnie około 60% produkcji firmy, choć przez lata wprowadzała ona do oferty szereg innych produktów.

Obecnie jest ich na stałe ponad 30, każdego roku Badge4U proponuje też klientom 4-5 interesujących nowości, które zdobywają rynek nie tylko w kraju, ale również zagranicą.

„Okazało się – mówi Wojciech Pawłowski – że mój podpatrzony wiele lat temu w Sztokholmie na targach pomysł na firmę, która będzie produkować znaczki był strzałem w dziesiątkę. Pierwsze zlecenie na 40 tysięcy znaczków było wówczas dla mnie spełnieniem marzenia. Pod to właśnie zlecenie zakupiłem pierwszą maszynę. Obecnie takie ilości nasza firma jest w stanie wyprodukować jednego dnia. Nasze marzenia więc w nie tylko się spełniają, ale również ewoluują, bazując na naszym entuzjazmie i otwartości do świata oraz ludzi”.

Znaczek reklamowy klasy premium

W Badge4U zwykły znaczek czy inny prosty gadżet reklamowy nabierają zupełnie innego znaczenia i zyskują nowe życie. „Ciekawe pomysły na gadżety, ich projekty, jakość wykonania – to wszystko sprawiło, że jesteśmy jednym z liderów wśród europejskich producentów gadżetów. – Nasze znaczki, twarde i elastyczne magnesy, breloki, osłony na kamery, ściereczki, otwieracze, ściereczki z mikrofibry, uchwyty do telefonu, czyściki, telestopery, saszetki na karty, wieszaki, podkładki pod mysz i wiele innych mogą nabrać w naszej firmie niepowtarzalnego wyglądu i charakteru. Wszystko zależy jedynie od wyobraźni projektanta. Nasze możliwości bowiem zakresie produkcji, są ogromne”.

… z lakierówką Duplo DuSense 

„Po pierwszych pracach testowych, jakie wykonała dla nas firma Duplo Polska – mówi Wojciech Pawłowski – niemal od razu przekonałem się do tego urządzenia. Jego zakup był strzałem w dziesiątkę! Dzięki niemu bowiem mogliśmy zrealizować produkt, o jaki nam chodziło – znaczek czy magnes klasy premium.

Tego rodzaju produktów nie oferuje obecnie nikt w Europie. Lakierowane selektywnie znaczki czy magnesy, oraz efekt 3D jaki uzyskujemy przyciągają uwagę odbiorcy i wyglądają ekskluzywnie. Niemal wszędzie, gdzie je prezentowaliśmy (a mieliśmy już okazję zrobić to w Hongkongu, we Francji, Hiszpanii, a także w Polsce) wywołują efekt „wow” i wzbudzają naprawdę wielki entuzjazm.

Jesteśmy wprawdzie świadomi, że rynek musi mieć jeszcze chwilę, żeby ten produkt zaakceptować i polubić, bo jest on nieco droższy. Ale dzięki niemu treści, które nasz zleceniodawca chce przekazać za pomocą tych gadżetów mogą nabrać zupełnie innego charakteru. I to było naszym głównym celem – otworzyć przez naszymi zleceniodawcami nowe możliwości, aby mogli się wyróżnić na tle konkurencji”.

O wyróżnieniu samej firmy Badge4U spośród innych rynkowych graczy można mówić w wielu aspektach. Nie tylko w kontekście ostatnich działań i zakupów (bo firma obecnie – jak podaje jej właściciel – jako jedyna oferuje lakierowane znaczki i magnesy), ale także wielu nagród, jakie otrzymuje od lat przy okazji imprez targowych.

Głównie od internautów, którzy oddają głosy na jej produkty biorące udział w wielu konkursach. Jako jedna z nielicznych posiada także szereg certyfikatów –jakościowych i środowiskowych – ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, OHSAS 18001, a także Sedex czy Intertek.

„Badge Revolution” 

Akcja marketingowa firmy Badge4U ma wprowadzić prosty znaczek na inny poziom postrzegania przez rynek.

„Oprócz trójwymiarowych efektów, jakie uzyskujemy dzięki lakierowaniu w dwóch przelotach w maszynie Duplo DuSense, kolorów metalizowanych, jakie stosujemy, już wkrótce zaoferujemy także zupełnie nowe jego zapięcie” – mówi Wojciech Pawłowski. To jednak nie wszystko. Firma, biorąc pod uwagę aspekty środowiskowe przygotowuje znaczek biodegradowalny. „To prawdziwa rewolucja, bo producentów oferujących takie produkty nie ma w zasadzie na rynku, więc mamy nadzieję stać się pionierem również w tym zakresie. Każda firma, która podążać będzie za naszymi pomysłami, będzie krok za nami”.

Marzenia właściciela Badge4U, by stać się firmą numerem 1 w Europie, mają więc szansę niebawem się ziścić. Jak sam podkreśla nie byłoby to możliwe bez wsparcia rodziny, głównie żony i syna, a także pracowników firmy. Wojciech Pawłowski wspomina również o pomocy ze strony firmy Duplo: „Współpraca z nią układa nam się bez zarzutu. Samo urządzenie, jego ogromne możliwości, doskonała jakość i wydajność, to jedno, ale wsparcie firmy Duplo Polska i jej zaangażowanie, to kolejny element, dzięki któremu nasza rewolucja będzie możliwa”.

- reklama -


A N K I E T A

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma, a raz w roku w wydaniu styczniowym przedstawimy podsumowanie.