Duplo: PFi Di-Cut 300 w firmie Hanart

- reklama -

W firmie Hanart z Łodzi, od wielu lat zajmującej się znakowaniem i kodowaniem towarów, a także produkcją naklejek, wszywek i etykiet do wielorakich zastosowań (w dużej mierze dla tekstyliów), te ostatnie od niedawna produkowane są przy pomocy automatycznej sztancy rotacyjnej – PFi Di-Cut 300. To pierwsze tego rodzaju urządzenie z oferty Duplo Polska zainstalowane w naszym kraju.

Firma Hanart obsługuje między wieloma innymi podwykonawców dla takich firm jak np. LPP, Ikea, Jysk dostarczając wszywki, naklejki i etykiety do oferowanych przez te firmy produktów tekstylnych.

Ze względu na fakt, że obsługujemy znane marki – mówi Hanna Włodarczyk, właścicielka firmy Hanart – możemy powiedzieć, że jesteśmy niemal u każdego w domu. Czy to za sprawą wszywki w pościeli, materacu, kołdrze, poduszce czy też etykiety, która jest dołączona np. do ubrań, oferowanych przez jednego z naszych klientów – firmy LPP, polskiego producenta odzieży i akcesoriów. Posiada on w swoim portfolio kilka marek i ogromną sieć sklepów zlokalizowanych w wielu krajach. Teraz etykiety te powstają przy udziale sztancy z oferty Duplo Polska.

Firma Hanart, jak podkreśla jej właścicielka, do każdego swojego klienta podchodzi z ogromną dbałością i sumiennością. Wysoka jakość i wykonanie usług w jak najszybszym terminie są tu priorytetem. Hanna Włodarczyk zaczynała od projektowania opakowań, potem zgłębiła wiedzę na temat kodów kreskowych, co docenili w niedługim czasie jej klienci, obdarowując Hanart ogromnym zaufaniem. Przybywało ich z roku na rok i firma obsługiwała ich w coraz większym zakresie, by obecnie móc zaoferować im kompleksowość usług.

Obecnie Hanart specjalizuje się w dostarczaniu dla firm krajowych, jak również zagranicznych wszywek, które produkowane są w technice druku termotransferowego i sublimacyjnego (przy czym jeśli chodzi o tę drugą technikę, to firma jest jedną z nielicznych specjalizujących się w druku wszywek pełnokolorowych) oraz hot stampingu.

Drugą dziedziną specjalizacji Hanartu są etykiety drukowane samoprzylepne i kartonowe. Firma posiada certyfikat Oeko-Tex.

Od jakiegoś czasu problemem stała się tu produkcja etykiet, na które naklejane były naklejki z kodami kreskowymi. Generowało to zbyt dużo czasu, a także błędy, jakie zdarzają się przy pracy wykonywanej przez ludzi. Dlatego firma musiała pomyśleć o zastosowaniu nowego rozwiązania. Poszukiwania rozwiązania, które byłoby wsparciem dla produkcji etykiety kartonowej ze zmiennymi danymi, rozpoczęły się w ubiegłym roku.

Taka etykieta musi mieć określony kształt, w odpowiednim miejscu posiadać dziurkę, perforację. Z drukiem sobie radziliśmy, ale pojawiło się pytanie: co dalej? – mówi Izabela Sejdak, kierownik produkcji. – Wtedy z pomocą przyszła nam firma Duplo Polska i pan Michał Moczulski. Dziś życzymy każdemu takiej współpracy, jaką otrzymaliśmy od Pana Michała i firmy, którą reprezentuje.

Firma nie poprzestaje jednak na tych inwestycjach, w jej planach są kolejne, a właścicielka i pracownicy mają już następne pomysły. Jest również otwarta na kooperację z innymi drukarniami, dla których usługowo może sztancować etykiety.

Więcej na łamach czasopisma Świat Poligrafii Professional

- reklama -
A N K I E T A

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma, a raz w roku w wydaniu styczniowym przedstawimy podsumowanie.