Duran pozwala zwiększyć wydajność w Vogtland Kartonagen

Można powiedzieć, że Vogtland Kartonagen z Reichenbach we wschodnich Niemczech przewidywał ostatnie działania Koenig & Bauer i przejęcia firmy związane z rynkiem opakowań wiele lat temu. Firma korzysta z urządzeń do wykrawania firmy Iberica od 1998 roku.

Pierwotny zakup został zastąpiony nowszym modelem w 2005 roku. Rok później zainstalowano pierwszą składarko-sklejarkę Duran. W międzyczasie obaj dostawcy zostali zintegrowani z Grupą Koenig & Bauer. Oprócz tych zmian, wielkoformatowe offsetowe maszyny arkuszowe Koenig & Bauer są preferowanymi maszynami drukarskimi od 2002 roku.

(od lewej): kierownik produkcji Denny Polsfuß i dyrektor zarządzający Hagen Sczepański z Vogtland Kartonagen, a także Ronny Neugärtner i Oliver Fuchs z działu sprzedaży w Koenig & Bauer (DE

W ostatnich dwóch latach dyrektor zarządzający Hagen Sczepański ponownie inwestował. Biorąc pod uwagę bardzo dobre doświadczenia z maszynami Duran i Iberica, nie widział powodu, aby zmienić na inne. Optima 106 została zainstalowana w 2017 roku, a Omega Allpro 110 weszła do produkcji zaledwie kilka tygodni temu.

Wysoka elastyczność i wydajność

Obie maszyny w naturalny sposób wprowadzają znaczące udoskonalenia w porównaniu do swoich poprzedników. Allpro firmy Koenig & Bauer Duran realizuje wiele pomysłów i życzeń wynikających z 10 lat produkcji na wcześniejszej maszynie. Hagen Sczepański: „Wiele rzeczy, które uznaliśmy za pożądane udoskonalenia składanej sklejarki do kartonów, niezależnie od producenta, zostało już zintegrowanych z Allpro. Informacje zwrotne między użytkownikami a Koenig & Bauer Duran działają doskonale.”

Spotkania przed pierwszą inwestycją już wywarły trwałe wrażenie. „Zapytano mnie, ile instalacji referencyjnych chciałbym odwiedzić” – wspomina Sczepański. Aż 20 zaoferowano niemal natychmiast. „Przyjrzeliśmy się kilku różnym składarko-sklejarkom odwiedzając drukarnie, które pracowały dla firm farmaceutycznych, gdzie zastosowano wszystko z wyposażenia urządzeń, a także mniejsze drukarnie, w których produkcja na większą skalę również odbywała się na tych urządzeniach.”

Mimo że nowy Allpro był używany tylko przez kilka tygodni, już umożliwił wzrost produkcji o około 20 procent!!!…

Więcej na WWW

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.