Durst na Labelexpo 2019

- reklama -

Durst, producent zaawansowanych technologii przemysłowych i druku cyfrowego, ogłosił dziś szeroką ekspansję rynku, dzięki zastosowaniu swojej, wiodącej w segmencie etykiet, platformy RSC, tj. pras drukujących, wykorzystujących technologię inkjet UV. Nowe dedykowane Workflow, oprogramowanie do zarządzania obiegiem etykiet, w tym przygotowania do druku, wraz z zaawansowaną, modułową cyfrową prasą inkjet Tau RSCi oraz tusze UV niskomigracyjne (LM – low migration) zostaną zaprezentowane po raz pierwszy na Labelexpo 2019 w Brukseli, Belgia.

Pod oficjalnym hasłem „We Keep You Printing”, (Zapewnimy Ci drukowanie), Durst ogłosił szereg przełomowych, innowacyjnych rozwiązań oraz zupełnych nowości, jako kontynuację startegii przyspieszania, artykułując swoją obecność w cyfrowym inkjetowym druku etykiet, w segmencie przemysłu, w którym pojawił się po raz pierwszy zaledwie dziesięć lat temu.

Zaprezentowane zostanie dedykowane oprogramowanie przepływu pracy, Workflow dla Web2Production oraz własne oprogramowanie Durst „Workflow Label” oferowane przez Durst Professional Services, dające możliwość zintegrowania i pełnego dostosowania pakietów oprogramowania z systemami MIS. Nowe funkcje Durst Workflow Label, w połączeniu z dostosowanym Durst Smart Shop i pakietami integracyjnymi, pomagają spełniać standardy Przemysłu 4.0 i prowadzą wprost do rozszerzonej oferty platformy Tau RSC.

Do tego dochodzi pokaz nowej maszyny Tau RSCi, wraz z obecnymi prasami Tau 330 RSC oraz RSC E, która oferuje różne szerokości druku: 330, 420 lub 508 mm (13, 16,5 lub 20 cali) oraz wyższą prędkość drukowania, aż do 100 m/min. Nowe funkcje w technologii RSC obejmują tryb druku kolorem białym „High Opacity White”, dla zwiększenia krycia bielą, z efektem zbliżonym do sita oraz tryb „High Speed White” wysokiej prędkości, który pozwala na drukowanie z prędkością 80 m/min z użyciem wszystkich kolorów, w tym również białego. Kolejną perełką na Labelexpo będą nowe tusze UV o niskiej migracji, opracowane dla platformy RSC, będące zgodne z EUPIA i szwajcarskimi rozporządzeniami dotyczącymi opakowań do żywności i produktów farmaceutycznych.

Odwiedzający stoisko Durst będą mieli okazję przyjrzeć się oprogramowaniu i technologii drukowania oraz sposobom ich wykorzystania przez klientów, korzystających już ze zautomatyzowanej jednostki produkcyjnej. Ofertę będą uzupełniały konsultacje, szkolenia obejmujące również integrację oprogramowania, realizowane przez ekspertów z Durst Professional Services.

Helmuth Munter, Manager segmentu drukowania etykiet i opakowań w Durst, powiedział:

„Na Labelexpo, Durst zaznaczy swoją 10-letnią obecność w branży etykiet, połączoną z wprowadzeniem szeregu innowacji: pierwsi z 7 kolorami, z wałkiem chłodzącym, z tuszami o niskiej migracji czy z inercyjnym systemem utwardzania. Wprowadzone dwa lata temu,Tau 330 RSC i Tau 330 RSC E ustanowiły nowy punkt odniesienia w druku etykiet, obecnie mamy już ponad 50 instalacji na całym świecie. Jesteśmy przekonani, że nasza zaktualizowana platforma Tau RSC po raz kolejny podniesie poprzeczkę dla przemysłowego, cyfrowego druku w segmencie etykiet. ”

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.