Firma Kodak jest zachwycona otrzymaniem dwóch bardzo prestiżowych nagród InterTech Technology Awards za cyfrową drukarkę internetową Uteco Sapphire EVO M pracującej w technologii atramentowej KODAK Stream oraz za atrament do opakowań KODAK PROSPER QD Packaging Inks i Film Optimizer Agent (FOA). Nagroda InterTech™ Technology Awards, sponsorowana przez Printing United Alliance, honoruje innowacyjne technologie, które w opinii niezależnego jury będą miały istotny wpływ na komunikację graficzną i związane z nią branże.

- reklama -

Sapphire EVO M to pierwsza szybkobieżna produkcyjna drukarka atramentowa do druku opakowań elastycznych, tworząca wysokiej jakości obrazy przy użyciu atramentów wodnych na różnych podłożach, od papieru po folię.

Urządzenie to zapewnia niskie koszty eksploatacji i wysoką wydajność przy stałej, wyjątkowej jakości druku, która rywalizuje z fleksografią. PROSPER QD Packaging Inks i Film Optimizer Agent oparte są na wieloletnim doświadczeniu firmy Kodak w rozwoju atramentów i materiałów eksploatacyjnych do druku ciągłego w technologii atramentowej. To rewolucyjne pod względem szybkości, wysokiej jakości i niskich kosztów materiały eksploatacyjne do zadruku na foliach i tworzywach sztucznych.

James Workman, wiceprezes ds. technologii i badań, PRINTING United Alliance, ujawnił, że jury podkreśliło destrukcyjny potencjał Sapphire EVO M Press, który umożliwia drukarniom opakowań elastycznych migrację zadań z tradycyjnych procesów drukarskich do cyfrowych i pozwala właścicielom marek na wdrażanie nowych, kreatywnych koncepcji i kampanii budowania biznesu na opakowaniach.

Jeśli chodzi o farby opakowaniowe KODAK PROSPER QD Packaging Inks and FOA, członkowie panelu byli pod szczególnym wrażeniem przełomowych rozwiązań chemicznych, dzięki którym technologia druku atramentowego firmy Kodak umożliwia drukowanie z dużą prędkością, nawet na nieporowatych podłożach opakowaniowych.

“Naszym celem każdego roku jest zwrócenie uwagi na technologie, które kształtują przyszłość”, powiedział Workman. “Te dwie technologie firmy Kodak wyraźnie spełniły kryteria nagrody i zasługują na uznanie”. 

“W firmie Kodak postrzegamy to podwójne zwycięstwo, jako uznanie za nasze wieloletnie doświadczenie i wiedzę w dziedzinie chemii, materiałów i technologii druku cyfrowego”, powiedział Randy Vandagriff, starszy wiceprezes ds. druku w firmie Eastman Kodak. “Oba rozwiązania, które zdobyły nagrody InterTech Technology Awards, pomogą utrwalić pozycję firmy w produkcji opakowań cyfrowych i dekoracji produktów oraz umożliwią drukarniom zaspokojenie ciągle zmieniających się potrzeb tych globalnych rynków”.

Źródło: KODAK

- reklama -