Nakatani Printing, Inc. z wieloma zakładami i magazynami w Osace, zbudowała zintegrowany system produkcyjny obejmujący wszystko od druku do postpressu i wykończenia. Firma ma silną pozycję, jako drukarnia specjalizująca się w produkcji opakowań. W marcu tego roku firma zainstalowała dwie zaawansowane maszyny offsetowe Lithrone G40 firmy Komori, jedną w konfiguracji dwukolorowej i jedną w konfiguracji pięciokolorowej, obie przeznaczone do produkcji wyrobów z tektury.

- reklama -

Obie maszyny wyposażone są w system lakierowania H-UV L (LED) i charakteryzują się niskim zużyciem energii. Firma On Press rozmawiała z prezesem Shingo Nakatani i głównym operatorem Tomokazu Shirasawa na temat podstaw modernizacji sprzętu oraz wyników instalacji.

Zintegrowany system produkcji opakowań zapewnia szybką realizację z pełną kontrolą jakości. Nakatani Printing, Inc. posiada szeroką gamę urządzeń postpress, w tym maszyny do wykańczania powierzchni, wykrawania, klejenia i produkcji kartonów, a także maszyny drukujące do tektury. Dzięki wysokiej jakości i krótkim terminom realizacji, firma jest w stanie zintegrować produkcję wewnętrzną.

Shingo Nakatani

Pan Nakatani mówi: “Konkurujemy dzięki wartości dodanej, specjalizując się w małych partiach, wysokiej jakości i szybkiej dostawie, w tym produktów niszowych, dla których klienci mają surowe wymagania. Naszym najczęstszym zadaniem jest pakowanie żywności, gdzie wysoka jakość jest wymagana ze względu na wymagania higieniczne dla kartonów, które mają bezpośredni kontakt z żywnością. Kolejnym najczęstszym zadaniem są opakowania do kosmetyków i farmaceutyków, które charakteryzują się stylowym wzornictwem i również posiadają wysokie wymagania jakościowe.”

Aby sprostać tym wymaganiom, w każdym procesie stosuje się sprzęt inspekcyjny zapewniający dokładną standaryzację i kontrolę jakości. Ponadto, Nakatani Printing promuje wykorzystanie operatorów o wielu kwalifikacjach, umożliwiając personelowi elastyczną pracę bez barier pomiędzy drukowaniem i przetwarzaniem. Systemy te przyczyniają się do bardziej wydajnej produkcji i krótszych terminów dostaw.

Lithrone G40 advance zwiększa wydajność o 30%-40%.

Pan Nakatani tak skomentował instalację nowych maszyn: “Myśleliśmy o unowocześnieniu naszych dwóch starzejących się maszyn UV i bardzo zainteresowaliśmy się najnowszą maszyną drukującą Lithrone G40 advance, ostatecznie zainstalowaliśmy dwie takie nowe maszyny. W rezultacie, ponieważ wykonujemy dużo prac niskonakładowych i w kolorach spotowych, automatyzacja na Lithrone G40 advance znacznie skróciła nasz czas przygotowania do druku, dając nam istotne korzyści. Szybkość dopasowania kolorów przy użyciu systemów drukujących takich jak KHS-AI jest oszałamiająca, a wydajność wzrosła o 30%-40% w porównaniu z naszymi poprzednimi maszynami. Dwie nowe maszyny, które zainstalowaliśmy, mogą obsługiwać ogromne ilości pracy, więc wycofaliśmy jeszcze jedną starą maszynę” – mówi.

Firma zdecydowała się na wymianę trzech istniejących maszyn na dwie Lithrone G40 z serii advance ze względu na ich wysoką wydajność. Jest to przypadek udanego downsizingu, gdzie dotychczasowe maszyny produkcyjne zastępuje się bardziej wydajnymi maszynami drukujacymi, które zapewniają wyższą produktywność.

Jeśli chodzi o obsługę, główny operator Tomokazu Shirasawa mówi:

“Wszystko odbywa się za jednym naciśnięciem przycisku. Maszyna automatycznie dostosowuje ustawienia zadania i wszystkie niezbędne ustawienia podajnika, więc obsługa jest bardzo prosta. Często drukujemy na trudnym papierze, ale przestoje w podawaniu papieru należą już do przeszłości.” W momencie przeprowadzania wywiadu, maszyny drukowały z maksymalną prędkością 16,500 arkuszy/h… więcej na WWW.

Źródło: Reprograf-Grafikus