Web-2-Print-4-Printers & MIS. Dotacje unijne… I edycja PRO 2.0 zakończona. Konferencja poświęcona odbyła się zgodnie z planem 15 czerwca w Warszawie, w hotelu Mercure. Zgromadziła blisko 115 osób z branży poligraficznej zainteresowanych technologiami wykorzystującymi Internet dla podniesienia zyskowności w prowadzonym biznesie… (krótka relacja).

Wbrew pozorom oba tematy są od siebie zależne – mówi Mirosław Pawliński red. naczelny czasopisma Świat Poligrafii Professional. – Nie ma możliwości zrealizowania sklepu internetowego drukarni bez wcześniejszego opanowania całego procesu technologicznego w tej drukarni. Procedury i ścieżka technologiczna, które są wcześniej ułożone i zaplanowane, pozwalają na uniknięcie kosztów związanych z traceniem czasu, materiałów i uniknięciu niepotrzebnych reklamacji.

Nowoczesna Drukarnia – informatyka i zarządzanie. Paweł Szpil i Maciej Firlej z firmy Reprograf.

EFI to dzisiaj zbiór potężnych narzędzi mogących w znaczniej mierze ułatwić zarządzanie drukarnią praktycznie w każdym obszarze, zwłaszcza w tych, które dosłownie za kilka miesięcy mogą być kluczowymi w osiągnięciu sukcesu – mówił Paweł Szpil.

Key2Print jako interfejs komunikacji z klientem regularnym, tradycyjnym oraz internetowym. Igor Kluź z firmy Key2Print.

Umiejętność komunikowania się klientem za pomocą strony internetowej to podstawa. To także wybranie odpowiedniej strategii opartej o zachowania klientów, ich przyzwyczajenia i potrzeby. Dane te możemy pozyskać dokładnie analizując statystyki naszego sklepu – mówił Igor Kluź.

Jak sprzedawać produkty poligraficzne przez Internet. Piotr Pakier z firmy Mnumi.

Liczy się łatwość przygotowania szybkiej odpowiedzi na pytanie klienta. Innym elementem jest łatwość przygotowania, obsługi i zarządzania sklepem internetowym. Rozwiązanie Mnumi pokazuje, że to wcale nie musi być drogie – mówił Piotr Pakier

System zarządzania drugiej generacji zbudowany specjalnie dla drukarni. Łukasz Engelmann i Grzegorz Kulas z firmy Meritum IT.

“Przedstawiamy dziś MIS drugiej generacji – oparty na 14 latach doświadczeń. Na pierwszej wersji MIS nauczyliśmy się co jest ważne. Dziś z radością prezentujemy moduł kalkulacji z inteligentnym, automatycznym technologiem – wyznaczającym najkorzystniejsze ścieżki produkcji dla wariantów nakładu. Przewidzieliśmy każdy aspekt produktów poligraficznych: dobór maszyn, formatów druku, optymalizację – job ganging, wyznaczanie dla nakładu sensownej liczby powtórzeń gniazda wykrojnika, planowanie składek, itd. Zaprezentujemy jakie znaczenie ma ta funkcjonalność dla planu druku, magazynu, szybkich i precyzyjnych ofert tradycyjnych a także kalkulacji indywidualnych obliczanych w sklepie on-line” – mówił Łukasz Engelmann.

Rozwiązania Web-to-Print – czyli drukowanie na odległość. Andrzej Kunstetter i Michał Mikulski z Heidelberg Polska.

Jak zawsze stajemy przed wyborem, w którą stronę chcemy rozwijać drukarnię? Musimy pamiętać, że rozwiązania Web-to-Print posiadają wiele różnych narzędzi, które po odpowiednim dobraniu i konfiguracji stają się potężnym wsparciem dla funkcjonowania drukarni. Dokładnie w ten sposób patrzy na te zagadnienie firma Heidelberg – mówił Andrzej Kunstetter.

Dotacje EU na informatyzację drukarń 2015-2016. Paweł Szarubka – ISP Integrator Systemów Poligraficznych.

Pierwsze konkursy ruszają. Wiemy już kiedy i gdzie. A nawet, o czym trzeba pamiętać, by wniosek był złożony poprawnie. Musimy jednak wiedzieć, że w poprzednich edycjach przygotowanie wniosku mogło zająć maksymalnie dwa, trzy tygodnie. W tej edycji, by móc wypełnić wszystkie zadania w konkursie – przygotowanie wniosku nawet 6-8 tygodni – mówił Paweł Szarubka.

Gość specjalny konferencji Andrzej Czyż: Wizja nowej ery w poligrafii. Wyjątkowa postać, historia i spojrzenie na poligrafię trochę przez pryzmat doświadczeń i sukcesów.

Nie byłoby PDF-a, takiego jak dzisiaj znamy, gdyby nie nasza współpraca z Marcinem Streszewskim. Jego Geniusz i moje wyczucie tematu i zainteresowanie spowodowało, że mogliśmy osiągnąć sukces na niespotykaną skalę. To właściwie dzięki nam PDF stał się formatem produkcyjnym w poligrafii – mówił Andrzej Czyż. – Najważniejsze jednak, by wsiąść do odpowiedniego samolotu…

Podczas Konferencji nie obyło się bez niespodzianek Pierwszą było wręczenie statuetki PRO 2.0 Renacie Pawlińskiej, dzięki której czasopismo Świat Poligrafii ukazuje się już 15 lat. Gość specjalny Konferencji Andrzej Czyż otrzymał statuetkę PRO 2.0 za wybitne osiągnięcia. Na ręce Andrzeja Czyża została również złożona statuetka dla Marcina Streszewskiego, który nie mógł być obecny.

… a na samo zakończenie konferencji odbyło się losowanie nagród. Ale o tym i o innych naszych gościach przeczytacie w relacji na łamach Digital Business i Świat Poligrafii Professional.

Dziękujemy naszym Partnerom: Reprograf, Key2Print, Mnumi, Heidelberg, Meritum IT a także firmie: Graftena, Sharp, Canon, Duplo, DKS, 3Dyta oraz Fujifilm. Patronat: WYDAWCA, POLSKA IZBA DRUKU, Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga i Zakład Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii Politechniki Warszawskiej.  Konferencję przygotował zespół redakcyjny Świata Poligrafii Professional i Digital Business w składzie: Renata Pawlińska, Karolina Hamlet, Rafał Fiks, Piotr Głowacki, Mirosław Pawliński.

- reklama -

Co dziś generuje Ci największy problem/koszt przy produkcji opakowań i chciałbyś to zmienić?

2. Co jest największym kosztem pozostałości poprodukcyjnych?

3. Jak najszybciej zwiększyć techniczną jakość produkcji?