- reklama -

Ponad 120 osób, reprezentujących drukarnie specjalizujące się w arkuszowej produkcji offsetowej, wzięło udział w kolejnym Dniu Otwartym RMGT zorganizowanym przez firmę Derya we współpracy z jej partnerami biznesowymi.

Tym razem gospodarzem spotkania była warszawska drukarnia MuruGumbel, w której od niedawna pracuje pierwsza w Polsce, 6-kolorowa maszyna pełnoformatowa z najnowszej serii stworzonej przez RMGT – 1050LX. W gronie współorganizatorów wydarzenia znalazły się firmy: Agfa, Cicero Stapro Group, Siemens Financial Services i Zing.

Wśród partnerów spotkania znalazła się, po raz kolejny już, firma Agfa, na której rozwiązaniach z zakresu cyfrowej przygotowalni bazuje dział prepress w drukarni MuruGumbel. Mówi Jarosław Suchodolski, regionalny szef sprzedaży:

„Z firmą MuruGumbel mamy przyjemność współpracować od kilku lat. Jest ona użytkownikiem pełnoformatowego rozwiązania CtP (składającego się z naświetlarki Avalon N8-90S z wielokasetowym, automatycznym podajnikiem płyt i wywoływarki Elantrix 125SX) oraz płyt Energy Elite Pro.

Cieszy nas, że również w przypadku MuruGumbel sprawna przygotowalnia, bazująca na naszych rozwiązaniach, przyczynia się do dynamicznego rozwoju całej drukarni. O jej znaczeniu, także w kontekście zachowania wysokiej jakości druku, mówiliśmy w części konferencyjnej spotkania”.

W prezentacji, zatytułowanej „Eco Agfa = ekologia i ekonomia” Maciej Baur – Product Manager w polskim oddziale Agfa wskazywał na coraz istotniejszą rolę, jaką w wydajnej, ale też bezpiecznej dla środowiska naturalnego, produkcji poligraficznej odgrywają pojawiające się na rynku rozwiązania tej belgijskiej firmy. „W naszym przypadku tworzą one pakiet ECO3, a definiuje go ekologiczność, energooszczędność i wygoda w użytkowaniu – mówił. – Z jednej strony mamy zatem do zaoferowania rozwiązania sprzętowe czy materiałowe, z drugiej – zaawansowane oprogramowanie np. pozwalające zredukować ilość zużywanej farby i dbające o stabilność całego procesu”.

Maciej Baur zdefiniował terminologię „offsetu proekologicznego”, wyszczególniając różne rodzaje płyt i zaznaczając, że wszystkie one znajdują się w portfolio firmy Agfa: bezprocesowe (processless), bezodczynnikowe (chem-free) oraz typu low-chem, gdzie zużycie chemii i wody zostało ograniczone do minimum.

Maciej Baur

Następnie przedstawił jej ofertę, uwzględniając spozycjonowanie poszczególnych płyt w kontekście techniki drukowania i finalnych zastosowań oraz dedykowane im urządzenia. Zaprezentował także kalkulację eksploatacji różnych konfiguracji sprzętowo-materiałowych.

Źródło: Agfa

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.