Epson nagrodzony na jubileuszowej – dziesiątej – edycji Festiwalu Druku

- reklama -

W dniach 12-13 września w halach EXPO XXI w Warszawie odbyła się dziesiąta edycja targów reklamy i poligrafii reklamowej Festiwal Druku. Jak co roku wydarzenie zebrało grono profesjonalistów, dla których była to świetna okazja, żeby zapoznać się z najnowszymi trendami oraz urządzeniami.

- reklama -

Na targach oczywiście nie mogło zabraknąć firmy Epson, która zaprezentowała rozwiązania dla branży druku reklamowego.

Wśród pokazywanych modeli znalazły się m.in. drukarka SC-F2100 służącą do nadruku na tekstyliach, na firmowym stoisku miała też miejsce polska premiera wieloformatowego urządzenia SC-T5100 – oba modele w uznaniu dla zastosowanych w nich innowacyjnych rozwiązań zostały nagrodzone najwyższym wyróżnieniem: Złotym Medalem Festiwalu.

Epson SC-F2100 umożliwia tworzenie zindywidualizowanych T-shirtów, bluz czy toreb reklamowych i przeznaczona jest głównie dla małych i średnich firm, które oferują usługi związane z drukiem na odzieży. Model wyposażony jest w głowicę drukującą PrecisionCore TFP, która zapewnia najwyższą precyzję wydruku.

Co więcej, w porównaniu do poprzednika urządzenie zapewnia jeszcze szybszą oraz płynniejszą pracę. Do zestawu bezpłatnie dołączane jest też oprogramowanie Garment Creator, które ułatwia tworzenie indywidualnych projektów także z użyciem dodawania tekstu i zdjęć.

Profesjonaliści odwiedzający przestrzeń wystawienniczą firmy Epson sporo uwagi poświęcili także pokazanej po raz pierwszy w kraju drukarce wielkoformatowej SC-T5100. Jest to urządzenie, które powstało z myślą o uniwersalnym zastosowaniu do drukowania w dużym formacie (maksymalna szerokość robocza wynosi tu aż 36 cali) wysokiej klasy materiałów takich jak np. rysunki CAD czy plakaty oraz banery, ale także codziennych zastosowań biurowych.

Drukarka wyposażona jest w głowicę PrecisionCore Micro TFP, dzięki której drukowanie strony w formacie A1 trwa zaledwie 31 sekund. Zwiedzający docenili również prostotę obsługi oraz obecność modułu Wi-Fi, który umożliwia drukowanie z pozycji urządzeń mobilnych.

Tomasz Kuciński, Senior Account Manager – LFP podsumowując targi, stwierdził:

 ”Tegoroczną edycję uważamy za sukces. Ogromnie cieszą nas nagrody, ale też coraz większa popularność, jaką cieszyło się nasze stoisko. Profesjonaliści z branży coraz więcej uwagi poświęcają zrównoważonemu rozwojowi i wydajności z niskim TCO oraz ekologicznej pracy, nie dziwi zatem, że rozwiązania proponowane przez Epson z roku na rok wzbudzają coraz większe zainteresowanie”.

- reklama -


A N K I E T A

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma, a raz w roku w wydaniu styczniowym przedstawimy podsumowanie.