Epson prezentuje ofertę drukarek EcoTank

- reklama -

Firma Epson wprowadziła na rynek dwa nowe modele (M1170, M2170) z doskonale przyjętej serii EcoTank rozszerzając swoją ofertę monochromatycznych drukarek z systemem stałego zasilania w atrament.

- reklama -

Wprowadzane modele EcoTank oferują wszystkie zalety drukarek laserowych, a ponadto zapewniają znaczne oszczędności.

To wytrzymałe, szybkie i energooszczędne drukarki przeznaczone są dla użytkowników i firm poszukujących ekonomicznego rozwiązania umożliwiającego wydruk dużej ilości czarno-białych dokumentów.

Ekonomiczne drukarki EcoTank zapewniają znacząco odmienne rozwiązanie druku niż drukarki laserowe. Wyjątkowo niski koszt jednej strony oznacza, że użytkownicy mogą wydrukować aż 11 000 stron w czerni, korzystając z atramentu dołączanego fabrycznie do nowej drukarki.

W tej technologii, zamiast tonera jest duży pojemnik na atrament, który uzupełniany jest za pomocą atramentu z dołączonych do sprzętu butelek. Butelki z atramentem do uzupełniania są niedrogie i umożliwiają użytkownikowi zaoszczędzenie nawet do 90% kosztu pojedynczej strony.

„Na całym świecie sprzedaliśmy ponad 30 milionów drukarek z systemem stałego zasilania w atrament. Oferują one niezawodny, ekonomiczny i wydajny system drukowania.1 Nowe modele drukarek monochromatycznych EcoTank umocnią nasz sukces na tym polu, oferując użytkownikom i małym firmom rozwiązanie, które pozwala znacznie obniżyć koszt druku – w porównaniu z monochromatycznymi drukarkami laserowymi oszczędności wynoszą nawet 50% w ciągu trzech lat eksploatacji” – powiedział Martin Schibitzki z Epson Europe.”

Seria drukarek monochromatycznych EcoTank dla użytkowników indywidualnych i firm obejmuje urządzenia jednofunkcyjne (M1100, M1120, M1140 i M1170), 3 w 1 (M2140 i M2170) oraz 4 w 1 (M3140 i M3170). Użytkownicy mogą dobrać drukarkę do własnych potrzeb, wybierając spośród modeli wyposażonych w funkcję druku dwustronnego, automatyczny podajnik dokumentów, podajnik na 150 lub 250 arkuszy oraz oferujących różne opcja podłączania, takie jak USB, Wi-Fi i Ethernet.

Drukarki spełniają wymagania współczesnych miejsc pracy: minimalizują konieczność wymiany materiałów, nie potrzebują czasu na rozgrzewanie się i zapewniają szybkość drukowania do 20 stron na minutę. To bardzo trwałe i niezawodne drukarki. Każdy model jest objęty standardową roczną gwarancją lub jej wydłużeniem w promocji do trzech lat ochrony gwarancyjnej.

Drukarka została przemyślnie zaprojektowana — jest niewielka, a pojemnik na atrament znajduje się z przodu, a nie z boku urządzania. Zapewnienie widoczności poziomu dostępnego atramentu zapewnia większą elastyczność jej umieszczania w biurze. Aby umożliwić wygodną obsługę urządzenia bez narażenia na zabrudzenia, butelki zostały wyposażone w system przepływu powietrza, co oznacza, że nie ma potrzeby ich ściskania podczas procesu napełniania.

Drukarki monochromatyczne są energooszczędne ograniczając do minimum zużycie energii, co przekłada się też na zmniejszenie kosztów eksploatacji. W porównaniu do monochromatycznych drukarek laserowych użytkownicy mogą zmniejszyć pobór mocy aż do 95%.

- reklama -


A N K I E T A

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma, a raz w roku w wydaniu styczniowym przedstawimy podsumowanie.