- Reklama -spot_imgspot_img

Epson z nagrodą DataMaster Lab GREEN Award 2023

- Reklama-

Po raz trzeci z rzędu firma Epson została wyróżniona nagrodą DataMaster Lab GREEN Award — za innowacje w obszarze druku atramentowego i ogólne działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Edward Bilson, dyrektor techniczny DataMaster, tak uzasadnił tę decyzję: „Wiele innowacji w branży druku dotyczy obecnie technologii atramentowej i to właśnie Epson wprowadza ich najwięcej. A szczególną uwagę zasługuje fakt, że tej firmie rozwój w tej dziedzinie zawsze idzie w parze z zaangażowaniem na rzecz zrównoważonego rozwoju”.

W swoim werdykcie jurorzy wskazali na nową linię ekologicznych drukarek biurowych AM-C w technologii Heat-Free z głowicami PrecisionCore. Ale poza świetnym produktem i zaangażowaniem w ekologię Bilson wskazuje na jeszcze jeden ważny aspekt: „Po prostu widzimy, że wkładacie w to serce”.

„Z wielką radością przyjmujemy fakt, że nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój zostało docenione przez tak szanowaną i profesjonalną instytucję”, powiedział Robert Reszkowski z Epson. „Nasze rozwiązania atramentowe oparte na technologii druku Heat-Free, która nie wymaga nagrzewania, są znacznie bardziej energooszczędne niż technologia laserowa. Ponadto zużywają mniej materiałów eksploatacyjnych, co skutecznie ogranicza ilość odpadów”.

- Reklama -

DataMaster przyznaje nagrody w ujęciu całościowym, uwzględniając na ślady węglowe łańcuchów dostaw materiałów eksploatacyjnych, certyfikaty zakładów produkcyjnych, a także wydajność samych produktów. Nagrody DataMaster Lab GREEN Awards otrzymują urządzenia, które dzięki swemu projektowi, procesom produkcyjnym i strategiom dystrybucji, mają najmniejszy ogólny wpływ na środowisko.

Jak dodaje Robert Reszkowski: Zaangażowanie Epsona na rzecz zrównoważonego rozwoju to proces trwający od lat i ciągle się rozwijający. Od 2018 roku zainwestowaliśmy ponad pół miliarda euro w rozwój naszej głowicy drukującej PrecisionCore, a ostatnio postanowiliśmy zainwestować 100 miliarda jenów (około 700 milionów euro) w dalszy rozwój zrównoważonych technologii, dekarbonizację i recykling zasobów. Naszą ambicją jest też całkowite wyeliminowanie surowców kopalnych z naszej działalności do 2050 roku”.

Źródło: Epson


Prenumeruj nasz Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.
spot_img
spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytanie pochodzi z całej grupy dotyczącej "EKOLOGII".

Czy bycie "EKO" utrudnia, czy ułatwia funkcjonowanie na rynku?

Czy Twoi klienci dokonują zakupu (produkcja) z uwzględnieniem materiałów "EKO"?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

więcej podobnych