Canon zaprezentował nowe funkcjonalności i opcje konfiguracji w swojej cyfrowej maszynie do druku etykiet – Canon LabelStream 4000. W nowej odsłonie maszyny twórcy wzięli pod uwagę potrzeby klientów i dodali możliwość druku dwoma nowymi kolorami – pomarańczowym oraz białym o wysokim stopniu krycia, a także położyli nacisk na poprawę efektywności samego rozwiązania.

Canon LabelStream od początku tworzony był z myślą o możliwości rozbudowy o dodatkowe kolory – do podstawowej palety dodane zostały dwa nowe atramenty – pomarańczowy oraz biały. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie szerszej palety barw, by jeszcze dokładniej oddać kolorystykę wymaganą przez klientów oraz wydruk białych nieprzezroczystych elementów przy zachowaniu wysokiej prędkości druku. Nowy biały atrament pozwala osiągnąć do 80% nieprzezroczystości przy prędkości 36 m/min.

LabelStream pozwala wyeliminować długie czasy nastawu płyt oraz ich koszt przez co zwiększa efektywność produkcji. Oprócz wymienionej opcji druku, LabelStream pozwala osiągnąć nieprzezroczystość na poziomie 70% przy prędkości druku 50 m/min i 65% przy prędkości 75 m/min, dając tym samym więcej możliwości dla użytkowników.

Wykorzystując głowice Xaar 2001, pozwalające na dodanie dużej ilości pigmentu do atramentu oraz gwarantujące bardzo dokładne rozkładanie kropli, LabelStream pozwala osiągnąć gamut kolorystyczny na poziomie 96% dla Delta E 2000 o wartości poniżej 2. System wytwarza wysokiej jakości etykiety, dokładnie odwzorowujące barwy wymagane przez klientów ze stałą prędkością, na standardowych podłożach przez cały okres produkcji.

Nowe opcje konfiguracyjne

LabelStream 4000 CORE to idealne rozwiązanie, by postawić pierwszy krok w świecie cyfrowej produkcji etykiet. Łączy w sobie wysoką produktywność, sprawdzone atramenty UV i oparty jest na głównym module drukującym, pozwalającym na późniejszą rozbudowę w ramach rosnących potrzeb klienta.

Bazując na wieloletnim doświadczeniu w druku atramentowym Canon LabelStream wykorzystuje dopracowany system transportu mediów umożliwiający druk z prędkością 75 m/min na wstędze o szerokości 330 mm lub 410 mm, co w rezultacie pozwala na produktywność aż do 1,845 m2/godz. System można rozbudować o podzespoły fleksograficzne UV, by drukować konkretne kolory lub lakierować wydruki w jednym procesie.

- reklama -

Co dziś generuje Ci największy problem/koszt przy produkcji opakowań i chciałbyś to zmienić?

2. Co jest największym kosztem pozostałości poprodukcyjnych?

3. Jak najszybciej zwiększyć techniczną jakość produkcji?