spot_imgspot_img

FA-26: Krok w przyszłość jeszcze nigdy nie wyglądał tak obiecująco

- Reklama-

Nilpeter FA-26 to wynik połączenia nowej technologii z przyjazną dla użytkownika konstrukcją, tworzącą efektywne centrum obróbcze, które minimalizuje czas przestojów i ilość odpadów, oferując jednocześnie maksymalną wydajność. Jasne, trwałe rozwiązanie.

Wraz z postępem technologicznym producenci maszyn są zobowiązani do wprowadzania najnowszych i najdoskonalszych rozwiązań do swoich produktów, aby pozostać konkurencyjnymi w świecie druku rolowego. Specjaliści Nilpetera słuchali, jakiej technologii oczekują nasi klienci. Dowiedzieli się, że największym wyzwaniem dla naszych klientów jest zwiększenie liczby jednostek asortymentowych i skrócenie długości serii, a także przejście z podłoży samoprzylepnych i papierowych na folie niewzmocnione.

Wiedząc, że najszybciej rozwijającym się segmentem rynku są opakowania elastyczne, firma Nilpeter przystąpiła do pracy nad stworzeniem najlepszego rozwiązania do opakowań elastycznych w linii produkcyjnej, odpowiadającego potrzebom klientów. Maszyna Nilpeter FA-26 jest wynikiem połączenia nowej technologii z przyjazną dla użytkownika konstrukcją, tworząc efektywne centrum obróbcze, które minimalizuje czas przestojów i ilość odpadów, oferując jednocześnie maksymalną wydajność. Jasne, zrównoważone rozwiązanie.

FA-26 oferuje coś dla każdego – opakowania elastyczne i etykiety o wartości dodanej. Wszystko w linii, z tuleją aniloksową i wałkiem drukującym . Solidna konstrukcja urządzenia, niewielkie rozmiary i płaski kształt gwarantują optymalną dokładność i niezmiennie wysoką jakość druku przy wszystkich prędkościach. Maszyna FA-26, zaprojektowana do drukowania farbami wodnymi i rozpuszczalnikowymi, z wykorzystaniem technologii UV, LED i E-beam, stanowi doskonałe rozwiązanie do krótkich i długich zleceń opakowań elastycznych.

Na pierwszy rzut oka | Udana budowa opiera się na solidnych podstawach. Sztywna, jednoczęściowa rama stalowa gwarantuje, że inwestycja naszych klientów będzie długowieczna. Zespół drukujący w układzie poziomym zapewnia doskonałą jakość druku i szybkie przezbrajanie.

Komory farbowe z regulacją temperatury utrzymują temperaturę farb podczas długich serii z dużą prędkością, co zapewnia stałą gęstość farby. Ponadto FA-26 oferuje sprawdzone rozwiązania w zakresie suszenia atramentów wodnych, rozpuszczalnikowych, UV, LED i E-beam, powłok i klejów.

Ergonomia maszyny FA-26 zapewnia bezpieczne środowisko pracy, ponieważ każda jej funkcja jest dostępna przy ruchach “do pasa”, a laminacja w linii produkcyjnej umożliwia ładowanie ciężkich rolek laminatu z poziomu podłogi. Dwustronny druk zwojowy (przód/tył) jest realizowany wyłącznie za pomocą stacji drukujących z odwracaniem, co eliminuje konieczność stosowania listew odwracających. Dostępne są różne rozwiązania sztancowania. Przyjazna w obsłudze konstrukcja umożliwia automatyczne odwijanie i nawijanie, jak również standardowe funkcje Nilpeter roll-to-roll.

Od momentu wprowadzenia na rynek I Od momentu wprowadzenia na rynek FA-26 przekroczyła oczekiwania klientów. Dzięki dużej szybkości pracy, wiodącym w branży funkcjom szybkiej wymiany i technologii zapisywania/przywracania zadań, czas pracy prasy jest maksymalizowany, a ilość odpadów minimalizowana. Klienci firmy Nilpeter odkryli technologię tulei In-The-Round (ITR), która pozwala im pracować z prędkością 250 m/min, eliminując podnoszenie płyt przy mniejszych raportach. Tuleje ITR znacznie ograniczają również ilość odpadów – przy zmianie między zadaniami odpady są regularnie ograniczane do 1-1/2 długości wstęgi prasy, bez względu na podłoże wstęgi w maszynie.

Jednym z narzędzi stosowanych przez firmę Nilpeter w celu przezwyciężenia globalnego niedoboru siły roboczej jest stosowanie systemów 100% kontroli – każda dotychczasowa maszyna FA-26 została dostarczona z takim systemem kontroli jakości.

Firma Nilpeter rozumie, że potrzeby klientów w zakresie wyrobów gotowych będą się zmieniać w miarę zdobywania nowych rynków. Jeśli tylko dysponujesz odpowiednią przestrzenią, FA-26 może zostać łatwo rozbudowana do dowolnej konfiguracji, która spełni Twoje potrzeby. Modułowa konstrukcja pozwala na rozszerzanie możliwości urządzenia w miarę pojawiania się nowych zadań.

Wykańczanie druku w linii Nilpeter obsługuje szeroki zakres podłoży, takich jak PP, PE, PET i folia aluminiowa.

 • Jednostka sztancująca do szybkiej zmiany zadań,
 • Zespół wklęsłodrukowy do farb metalicznych, pokrywania powierzchni i powłok,
 • System Nilscreen do efektów specjalnych, alfabetu Braille’a i bieli kryjącej.

APLIKACJE STOSOWANE OBECNIE NA MASZYNACH FA-26 NA CAŁYM ŚWIECIE

 • Konstrukcje z folii laminowanych w linii z wykorzystaniem farb LED,
 • Kleje utwardzane E-beam tworzące elastyczne produkty opakowaniowe,
 • Produkty z papieru typu bond z farbami wodnym dla przemysłu spożywczego,
 • Folie powlekane z farbami wodnymi,
 • Folie termokurczliwe z farbami UV, LED i wodnymi,
 • Owijki dla przemysłu napojowego.

PROJEKTOWANE ZASTOSOWANIA W MASZYNACH FA-26

 • Suszenie farb rozpuszczalnikowych,
 • Laminowanie rozpuszczalnikowe w trybie inline,
 • Laminacja non-stop w trybie inline,
 • Rozwiązania dla zespołu sztancowania etykiet i pokrywek typu peel & reseal,
 • Zespół sztancowania do wycinania okienek,
 • Stacja arkuszująca do dostarczania gotowych produktów do automatycznego stackera,
 • Rozwiązanie do cięcia i układania o zmiennej długości dla dużych arkuszy.

“Jako przedstawiciel firmy Nilpeter, najbardziej satysfakcjonującym komentarzem, jaki usłyszałem od klienta korzystającego z FA-26, jest stwierdzenie, że “FA-26 udowodnił, że codziennie produkuje więcej niż zakładaliśmy na podstawie naszych obliczeń ROI. Pozwoliło to jemu rozważyć zakup następnej maszyny FA-26 dla podobnych produktów w różnych lokalizacjach, które obecnie borykają się z problemami związanymi ze sprzętem konkurencji” – mówi Walt Mesik, starszy konsultant ds. sprzedaży, Nilpeter USA.

Praca z maszyną | W przypadku FA-26 firma Nilpeter zwróciła uwagę na to, aby operator mógł obsługiwać maszynę drukarską bez zbędnych uchwytów. Wszystkie funkcje prasy mogą być kontrolowane za pomocą panelu dotykowego na każdym zespole drukującym. Nilpeter nazywa tę intuicyjną koncepcję obsługą “Clean-Hand”. Zadania mogą być logicznie zapisywane, a powtarzane zadania mogą być szybko wywoływane. Cała koncepcja obsługi jest połączona z systemem Power Link firmy Nilpeter. Spełnia on standard przemysłowy 4.0 i może być zintegrowany ze wszystkimi popularnymi systemami MIS.

Źródło: Nilpeter, Koenig & Bauer CEE

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytanie brzmi następująco:

Czy bycie "EKO" utrudnia, czy ułatwia funkcjonowanie na rynku?

Czy Twoi klienci dokonują zakupu (produkcja) z uwzględnieniem materiałów "EKO"?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych