- reklama -

Targi RemaDays to miejsce, w którym prezentowane są najważniejsze i najciekawsze trendy związane z reklamą i łączącymi się z nią technologiami. Jako, że technologia druku 3D z impetem wkracza w świat reklamy, swoją ofertę na targach po raz pierwszy zaprezentowała firma LFP Industrial Solutions.

Przyświecało jej hasło:  #highlevel_lfp, a głównym celem było zaprezentowanie możliwości oferowanych przez przedsiębiorstwo maszyn na wyjątkowo wymagającym rynku reklamy.

- reklama -

Prezentacje – Na stoisku LFP Industrial Solutions znalazły się dwa urządzenia. Drukarka 3D MASSIVit 1800 Pro jest obecnie największym na świecie wielkoformatowym urządzeniem druku 3D. Jest ona zdolna do wydrukowania wszelkiego rodzaju materiałów reklamowych, takich jak POP, POS, reklamy 3D, rekwizyty, wyświetlacze, oznaczenia 3D, a nawet stoiska targowe i meble.

Umożliwia tworzenie dowolnych obiektów trójwymiarowych w nieosiągalnym wcześniej rozmiarze 1,11 m x 1,45 m x 1,8 m. Oznacza to, że byłaby w stanie bez problemu wydrukować sylwetkę dorosłego i dość postawnego człowieka. Nie jest to jednak maksimum rozmiaru –przecież obiekty mogą być drukowane w częściach, a następnie łączone. Ponadto urządzenie wyposażone jest w dwie niezależne głowice, które mogą drukować dwa różne obiekty w tym samym czasie. Dzięki maszynie drukującej można wznieść swoją kreatywność na najwyższy poziom.

Należy również wspomnieć, iż to właśnie wspomniany MASSIVit 1800PRO 3D otrzymał na Targach RemaDays medal za innowację w kategorii Technologicznego Parku. Oprócz drukarki 3D, LFP Industrial Solutions zaprezentowało maszynę do cięcia Elitron SPARK. Urządzenie to wyposażone jest w głowicę wielofunkcyjną do cięcia materiałów o grubości do 25 mm. Posiada zintegrowany i opatentowany system Seeker służący do automatycznego rozpoznawania drukowanych obrazów i znaków.

Urządzenie to daje możliwości obróbki różnych materiałów jednocześnie, bez zmiany narzędzi i pracuje z prędkością 70 m/min i przyśpieszeniem 0,8 g. Posiada mechanizmy ruchu o wysokiej precyzji oraz obszar roboczy podzielony na potężne skoncentrowane sektory próżniowe, umożliwiające perfekcyjne przytrzymanie materiału na powierzchni roboczej. Możliwości tych najwyższej klasy maszyn można było zobaczyć podczas pokazów i prezentacji. Ponadto podczas targów na stoisku firmy dostępni byli eksperci z kraju i z zagranicy, którzy opowiadali licznym zwiedzającym, jak działają prezentowane urządzenia i jakie korzyści mogą przynieść.

Niespodziewany odzew – LFP Industrial Solutions pojawiło się na targach RemaDays po raz pierwszy, jednak zainteresowanie, jakie wzbudziły rozwiązania firmy udowadnia, że branża reklamowa wymaga urządzeń najwyższej jakości, szczególnie tych, służących do druku 3D. Prezes LFP Industrial Solutions Maciej Bizoń po zakończonych targach stwierdził:

„Nie spodziewaliśmy się takiego odzewu. Branża reklamowa zauważa coraz więcej możliwości związanych z drukiem 3D, a my chcemy zrobić wszystko, aby zaoferować jej odpowiednie maszyny, takie jak MASSIVit 1800 Pro.” Wiceprezes Marcin Wójcik dodaje: „Dużym zainteresowaniem cieszył się nie tylko druk 3D, ale i dedykowana typowo dla branży reklamowej maszyna Elitron, która prezentuje najwyższy poziom funkcjonalności i dokładności.” Rzadko która firma może pochwalić się takim debiutem na targach jak LFP Industrial Solutions

Źródło: LFP

- reklama -

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.