Fespa 2019

Po raz pierwszy od wiosny 2019 r. FESPA wita dostawców usług poligraficznych i twórców znaków z powrotem na wydarzeniu na żywo, koncentrując się na przywróceniu koloru po 18. niezwykłych miesiącach dla branży.

- reklama -

Przywracanie innowacji | Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć najnowsze innowacje od wielu dostawców, podkreślające technologie i materiały eksploatacyjne do cyfrowego druku wielkoformatowego, sitodruku i drukowania tekstyliów, zdobienia odzieży i oznakowania.

FESPA Global Print Expo to popularna platforma dla dostawców wprowadzających nowe produkty, a wielu wystawców podzieliło się ważnymi zapowiedziami produktów przed targami. Do tej pory należą do nich zupełnie nowa flagowa drukarka atramentowa firmy Agfa; ekskluzywna premiera Brothera, która zostanie ujawniona na wystawie; nowa drukarka płaska firmy Durst; seria wydań firmy Mimaki, w tym wysokonakładowa drukarka z płaskim stołem UV, seria szybkich drukarek wysokiej jakości oraz pełnokolorowa biurkowa drukarka 3D; maszyny DTG trzeciej generacji firmy ROQ International; oraz drukarkę płaską firmy swissQprint . Firmy, w tym bergertextiles, Canon, Guangdong Italia i Roland DG , również po raz pierwszy zaprezentują swoje najnowsze innowacje na żywo. Tegoroczna impreza po raz kolejny jest sponsorowana przez firmę Brother i Mimaki.

Odwiedzający mogą również odwiedzić wspólną wystawę European Sign Expo (hala 2).

Przywracanie inspiracji | Printeriors (stoisko 6-A1) po raz kolejny zainspiruje odwiedzających kolekcją szytych na miarę aplikacji do dekoracji wnętrz, od miękkich mebli i akcesoriów po folie na blaty, dekoracje okienne i okleiny ścienne. Już piąty rok targów Printeriors podkreśla, w jaki sposób druk może odmienić wnętrza i podkreśla możliwości tego rynku. W oparciu o kolekcję projektów pierwotnie stworzoną na przełożone wydarzenie 2020, aplikacje na wystawie skupiają się na naturze. FESPA połączyła siły z kilkoma wystawcami i ich dostawcami, w tym Chromaluxe, EFKA, Pongs, Premier Digital Textiles i Vivalyte, którzy wnieśli aplikacje do ekspozycji.

Ulubiony obiekt gości, World Wrap Masters Europe 2021, zajmuje centralne miejsce w hali 1 (stoisko 1-E160), a odwiedzający będą mieli okazję obejrzeć europejski etap konkursu oklejania pojazdów. Zawodnicy wezmą udział w meczach oklejania pojazdów na żywo, a ostatniego dnia (15 października) najlepszy zostanie ukoronowany „Wrap Master of Europe 2021”. Następnie zmierzą się ze zwycięzcami innych regionalnych konkursów w finale World Wrap Masters 2022 , który odbędzie się na FESPA Global Print Expo 2022 w Berlinie (31 maja – 3 czerwca 2022).

Dla zwiedzających, którzy rozważają oklejanie pojazdów jako ścieżkę dywersyfikacji, odbędą się również bezpłatne codzienne pokazy i warsztaty z ekspertami od oklejania.

FESPA na żywo | W tym roku dla uczestników, którzy nie mogą uczestniczyć w wydarzeniach ze względu na bieżące ograniczenia w podróżowaniu, FESPA przeprowadzi na żywo serię wywiadów z wiodącymi dostawcami i członkami FESPA, aby zaoferować smak wydarzenia. Transmisje na żywo skupiają się głównie na innowacjach i trendach rynkowych, a widzowie mogą zobaczyć niektóre z najnowszych produktów wprowadzonych na rynek w ciągu ostatnich 18 miesięcy i na żywo podczas pokazu. Wśród uczestników są Brother, Canon, Durst, Mimaki, Roland DG i wielu innych.

Livestream będzie dostępny od 12 października do pierwszych trzech dni od pojawienia tutaj w zakładce „FESPA Live”.

Neil Felton, dyrektor generalny FESPA, komentuje: „Po tak długim czasie wspaniale jest być gotowym do otwarcia wydarzenia FESPA na żywo. Nie możemy się doczekać, aby powitać naszą społeczność z powrotem i poczuć szum programu na żywo, cieszyć się ponownym spotkaniem z ludźmi twarzą w twarz i zobaczyć najnowsze innowacje. Jesteśmy przekonani, że te wydarzenia w Amsterdamie zainspirują firmy zajmujące się drukiem i oznakowaniem specjalistycznym, które zwrócą uwagę na przyszłość i skupią się na ożywieniu biznesu i długoterminowym wzroście”.

Źródło: Fespa