Firma Epson poszerza ofertę drukarek wielkoformatowych

- reklama -

Firma Epson przedstawiła dziś dwie nowe, przyjazne w obsłudze wielkoformatowe drukarki o dużej szybkości — 24-calową drukarkę biurkową SureColor T3100 i 36-calową wolnostojącą drukarkę SureColor T5100.

Te bezprzewodowe urządzenia z serii T są przykładem rozwoju firmy Epson na rynku drukarek CAD klasy podstawowej/średniej i charakteryzują się nowym, eleganckim i kompaktowym wyglądem połączonym z niezawodną wydajnością drukowania — integralną cechą rozwiązań technicznych firmy Epson.

Drukowanie planów, rysunków kreślarskich, oznaczeń czy plakatów szkolnych — drukarki SureColor T3100 i SureColor T5100 będą służyć fachowcom z wielu dziedzin, w tym architektury, inżynierii, projektowania CAD, systemów GIS, edukacji, biznesu, a także użytkownikom w małych i domowych biurach.

Wyjątkowy tryb automatycznego przełączania umożliwia zmianę formatu drukowania między rolkami papieru wielkoformatowego a rozmiarami A4/A3 bez interwencji użytkowników. To idealne rozwiązanie dla małych firm, które mają różnorodne wymagania w zakresie druku i dysponują ograniczoną przestrzenią.

„Drukarki SureColor T3100 i T5100 zostały opracowane z myślą o innowatorach — inżynierach, projektantach i architektach — poszukujących niewielkiej drukarki, która idealnie wpasuje się w ich miejsca pracy” — powiedział Tomasz Kuciński, Senior Account Manager – LFP w Epson Europe. „Dzięki najnowszej technologii firmy Epson, która zapewnia najlepszą w swojej klasie wydajność druku, nowe drukarki pozwolą użytkownikom niemal w dowolnym miejscu na bezprzewodowe przesyłanie dokładnych i żywych wydruków wprost z ich tabletów i smartfonów”.

Nowe urządzenia wykorzystują technologie głowic drukujących PrecisionCore MicroTFP i weryfikacji dyszy firmy Epson w celu automatycznego wykrywania i regulacji stanu dyszy. Pozwala to na uzyskanie dokładnego i szczegółowego wydruku w formacie A0/E w czasie 31 sekund przy zachowaniu niezawodności klasy komercyjnej.

Dzięki zintegrowanej łączności bezprzewodowej i funkcji Wi-Fi Direct architekci i projektanci mogą bezproblemowo wykonywać wydruki z poziomu tabletów i smartfonów lub korzystać z kolorowego ekranu dotykowego LCD o przekątnej 4,3 cala oferującego prosty i intuicyjny system menu i nawigacji.

Wysoko wydajne atramenty pigmentowe nowej generacji UltraChrome XD2 pozwalają na uzyskanie trwałych, spełniających wymogi archiwizacji wydruków o znakomitych kolorach i wyraźnych liniach na praktycznie każdym rodzaju papieru.

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.