Firma Lesko Engineering i Rietstack na targach Labelexpo Europe 2019

- reklama -

Tegoroczna edycja targów Labelexpo Europe była drugą, na której Lesko Engineering – polski producent specjalistycznych rozwiązań dla branży druku wąskowstęgowego – pojawił się pod własną marką, dzieląc stoisko ze swoim holenderskim partnerem biznesowym i technologicznym – firmą Rietstack. Zaprezentowane zostały na nim m.in. dwa premierowe rozwiązania zaprojektowane i zbudowane wspólnie przez obie firmy – do przetwarzania etykiet shrink sleeve oraz semirotacyjnego sztancowania etykiet IML.

Maszyny zostały oficjalnie zakontraktowane podczas targów przez klientów z Polski i Belgii. Dużym zainteresowaniem licznych gości targowych cieszyły się także urządzenia prezentowane na Labelexpo Europe 2019 pod marką Lesko: dedykowane wykańczaniu etykiet drukowanych w technologii cyfrowej oraz przeznaczone do przewijania wstęgi wraz z jej pełną inspekcją. Co więcej, firma nawiązała podczas wystawy współpracę z kolejnymi partnerami handlowymi, znacząco rozwijając swoją międzynarodową sieć sprzedaży.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z wystawy i jej efektów handlowych, a także z pozytywnej reakcji setek osób odwiedzających nasze stoisko podczas targów Labelexpo Europe 2019 – mówi Leszek Seroczyński, właściciel Lesko Engineering. – Po doświadczeniach zebranych przed dwoma laty, gdy debiutowaliśmy pod własną marką na tak dużym i ważnym wydarzeniu, w tym roku zmieniliśmy nieco konwencję naszego w nim udziału. Myślę, że to się udało, gdyż odwiedzający nas goście zwracali uwagę na dwa aspekty: przejrzystość ekspozycji oraz pracę maszyn w ciągu technologicznym, uwzględniającym różne etapy uszlachetniania i przetwarzania wydrukowanych etykiet”.

Kamil Seroczyński, opiekun marki w Lesko Engineering, uzupełnia:

„Obok znanych i sprawdzonych maszyn zaprezentowaliśmy w tym roku dwa premierowe, a przy tym nowatorskie i unikalne w skali całej branży rozwiązania. Powstały one w ścisłej współpracy z firmą Rietstack, co obrazuje coraz mocniejsze więzi technologiczne łączące nasze przedsiębiorstwa. Nietypowa konfiguracja obu linii potwierdza z kolei rosnące zainteresowanie rozwiązaniami niekonwencjonalnymi, budowanymi na specjalne życzenie klientów”.

Lesko i Rietstack: CRS 330 Sleeve – wydajna obróbka etykiet shrink sleeve
Pierwsza z targowych premier to CRS 330 Sleeve – linia do odwijania, cięcia na arkusze i perforacji etykiet shrink sleeve (oraz różnego rodzaju etykiet np. IML, BLM, papierowych i kartonowych), a następnie układania ich w stosy. Maszyna pracuje w technologii semirotacyjnej, a jej konfiguracja umożliwia dalszą rozbudowę o kolejne sekcje np. pakowania gotowych etykiet. Została ona zakupiona przez jedną z belgijskich drukarń, specjalizujących się w produkcji etykiet typu shrink sleeve.

„To maszyna zbudowana przez nas wspólnie z firmą Rietstack – mówi Kamil Seroczyński. – Powstała według ścisłych wytycznych drukarni, której zależało na modułowości rozwiązania, uwzględniającej opcjonalną rozbudowę CRS 330 Sleeve, wraz z rosnącymi potrzebami jej klientów”.

Lesko i Rietstack: IRS 330 XL – elastyczne wykrawanie etykiet IML

Kolejna targowa premiera, będąca owocem współpracy technologicznej obu firm (również oferowana pod marką Rietstack), to IRS 330 XL – urządzenie do semirotacyjnego sztancowania etykiet typu in-mould. W skład jego modułowego wyposażenia wchodzą m.in. odwijak (o średnicy 1200 mm), automatyczny system docisku wykrojnika, cylinder magnetyczny 340Z oraz powiększony stacker. Maszyna obsługuje wstęgę o szerokości z zakresu 330-760 mm, pracuje z prędkością do 120 m/min.