FlexOn. Pierwsza w Polsce instalacja maszyny Accurio Label 190

Michał Pabiasz i Marcin Zaporowski

Pierwsza w Polsce maszyna Konica Minolta do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet z roli – Accurio Label 190 – rozpoczęła niedawno pracę w firmie FlexOn. Drukarnia ta od lat specjalizuje się w produkcji etykiet i naklejek do różnego typu zastosowań.

Po niespełna trzech miesiącach od inwestycji Michał Pabiasz – właściciel przedsiębiorstwa, jest przekonany, że wdrożenie rolowego druku cyfrowego w jego drukarni było koniecznością i odpowiedzią na aktualne potrzeby klientów. Stanowi bowiem przyszłość każdej drukarni etykietowej, która chce utrzymać swoją pozycję na rynku i dalej się rozwijać.  

Specjalizacja: drukowanie etykiet

Nasza firma to drukarnia rodzinna – mówi Michał Pabiasz – która powstała w latach 90. ubiegłego wieku. Początkowo zajmowała się obsługą lokalnych klientów. W 1997 roku pojawiła się tu pierwsza maszyna fleksograficzna. Kiedy w latach 2007-2008 zacząłem zarządzać firmą wspólnie z moim ojcem Wojciechem (założycielem przedsiębiorstwa), na rynku produkcji offsetowej zaczęły zachodzić istotne zmiany.

Następowała globalizacja i lokalna drukarnia, skupiająca się na klientach tylko z regionu, przestawała mieć rację bytu. Ojciec, bazując na swoim doświadczeniu (również w zakresie drukowania etykiet) powiedział mi wówczas ważną rzecz, którą powtarzają sobie obecnie ludzie z branży: kiedy rynek dotyka kryzys, firmy zrezygnują z drukowania materiałów reklamowych ograniczając swój budżet, natomiast ich produkt zawsze potrzebować będzie etykiety. Dlatego wspólnie postanowiliśmy przekształcić nasze przedsiębiorstwo i skierować się w stronę tego właśnie asortymentu.

Przez lata wyspecjalizowaliśmy się więc w produkcji etykiet, udoskonalając je i dostosowując do potrzeb klientów. Dzięki temu udaje nam się osiągać sukcesy na tym rynku nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami.

Obecnie produkcja drukarni FelxOn dla klientów zagranicznych to około 40% -odbiorcami jej usług są przede wszystkim kraje skandynawskie, Niemcy, Irlandia, Belgia czy Szwajcaria; firma ma też stale powiększające się grono klientów w naszym kraju. Są wśród nich przedstawiciele niemal każdej branży.

Więcej w czasopiśmie ŚWIAT POLIGRAFII PROFESSIONAL

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Czy planowane targi DRUPA 2021 odbędą się?