Rośnie grono polskich użytkowników bazujących na technice inkjet UV LED ploterów z serii Anapurna i Jeti, produkowanych przez Agfa Graphics. Od sierpnia jest wśród nich firma Foldruk Media z Siedlec, w której rozpoczął pracę system Anapurna H2050i LED. Maszyna, będąca pierwszym w jej parku sprzętowym urządzeniem „hybrydowym”, umożliwiającym bezpośrednie zadrukowywanie mediów sztywnych i giętkich.

Firma Foldruk Media działa na polskim rynku reklamowym od 1992 roku, a jej początki wiążą się m.in. z produkcją toreb foliowych, etykiet samoprzylepnych i wizytówek wykonywanych w technice sitodruku. Wkrótce jej oferta rozszerzyła się o materiały poligraficzne realizowane w offsecie (wówczas pojawiła się tu pierwsza maszyna arkuszowa). Jednocześnie w firmie powstał i systematycznie rozwijał się dział reklamy wizualnej, który bazował na ploterach tnących, a nieco później – także drukujących, solwentowych.

- reklama -- reklama -

Obecnie Foldruk Media koncentruje się na kompleksowej obsłudze poligraficzno-reklamowej. Jak podkreśla Marian Borkowski – właściciel firmy, dział reklamy wizualnej generuje znaczącą część obrotów przedsiębiorstwa, a zakupiony niedawno ploter Anapurna H2050i LED ma zwiększyć jego potencjał w zakresie druku cyfrowego.

O ploterze płaskim, bazującym na technice inkjet UV, myśleliśmy już od dłuższego czasu. Jednak do niedawna nasze wysiłki, także finansowe, koncentrowały się na nowej siedzibie, do której przenieśliśmy się w ubiegłym roku. Po przeprowadzce poszukiwania dostawcy plotera UV, oferującego możliwość zadrukowywania mediów sztywnych, nabrały tempa. Po testach konkurencyjnych maszyn, licznych spotkaniach dotyczących możliwości urządzeń, kwestii technicznych czy też serwisowych okazało się, że zaproponowany nam przez Agfa Graphics ploter „hybrydowy” Anapurna H2050i LED zapewnia najlepszą jakość i wydajność.

Adrian Życki – regionalny szef sprzedaży w polskim dziale druku cyfrowego Agfa Graphics, odpowiedzialny za kontrakt zrealizowany z Foldruk Media, dodaje: Miło nam, że przedsiębiorstwo poligraficzno-reklamowe o tak długim stażu rynkowym, jakim jest firma pana Mariana Borkowskiego, zdecydowało się na wybór maszyny z oferty Agfa Graphics.

Na podstawie informacji Agfa Graphics

 

- reklama -Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Świata Poligrafii PRO, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści.


ANKIETA!
Bądźcie aktywni! Warto wyrażać swoje zdanie!

Czy zauważyliście, że odbyła się virtual.drupa 2021?

Czy braliście udział w proponowanych sesjach?

Jak oceniasz virtual.drupa 2021?