Fujifilm Jet Press 750S w Mediadruckwerk

- reklama -

W połowie listopada br. w ofercie Fujifilm pojawiła się nowej generacji półformatowa maszyna inkjetowa – Jet Press 750S. Dostawca kompleksowych usług poligraficznych – firma Mediadruckwerk z Hamburga – stał się jej pierwszym użytkownikiem w Niemczech i jednym z pierwszych w Europie.

„Podobnie jak pozostałe drukarnie, obserwujemy nasilający się trend w kierunku coraz niższych nakładów zlecanych przez klientów, przy jednoczesnych oczekiwaniach jeszcze krótszych czasów realizacji – mówi Sven Kohlmeier, CEO firmy Mediadruckwerk. – Z tego względu już około 20 lat temu zaczęliśmy inwestować w maszyny cyfrowe. Od tego czasu technologia ta przeszła bardzo długą drogę, zarówno pod względem jakości jak i niezawodności sprzętu. Czujemy, że Jet Press 750S wyznaczy zupełnie nowe standardy dla całego rynku druku cyfrowego”.

- reklama -

Firma Mediadruckwerk rozpoczęła swoją działalność we wczesnych latach 80. ubiegłego wieku jako punkt kopiowania druków, zlokalizowany niedaleko uniwersytetu w Hamburgu. Obecnie jest to zatrudniające 60 osób przedsiębiorstwo, oferujące swoim klientom kompleksową obsługę poligraficzną. Jego rozbudowane portfolio uwzględnia m.in. karty pocztowe i widokówki, broszury, kalendarze, plakaty, papeterię, opakowania, raporty roczne oraz niskonakładowe książki.

W skład parku sprzętowego firmy wchodzą offsetowe maszyny arkuszowe, rozwiązania bazujące na technologii cyfrowej oraz urządzenia introligatorskie. Kompleksowość obsługi umożliwiają m.in. działające w jej ramach sklep internetowy i studio graficzne; Mediadruckwerk zapewnia też pełną logistykę jeżeli chodzi o produkowany asortyment. Firma prowadzi działalność w zakładzie o powierzchni 3,5 tys. m2, który jest obecnie rozbudowywany o kolejne 2 tys. m2. Tu znajdą się wszystkie użytkowane dotychczas rozwiązania, bazujące na technologii cyfrowej, jak też najnowszy nabytek przedsiębiorstwa – maszyna Jet Press 750S. Jej wdrożenie przewidziane jest na początek 2019 roku…

Więcej na łamach czasopisma ŚWIAT POLIGRAFII PROFESSIONAL