Fujifilm Jet Press 750S w Mediadruckwerk

W połowie listopada br. w ofercie Fujifilm pojawiła się nowej generacji półformatowa maszyna inkjetowa – Jet Press 750S. Dostawca kompleksowych usług poligraficznych – firma Mediadruckwerk z Hamburga – stał się jej pierwszym użytkownikiem w Niemczech i jednym z pierwszych w Europie.

„Podobnie jak pozostałe drukarnie, obserwujemy nasilający się trend w kierunku coraz niższych nakładów zlecanych przez klientów, przy jednoczesnych oczekiwaniach jeszcze krótszych czasów realizacji – mówi Sven Kohlmeier, CEO firmy Mediadruckwerk. – Z tego względu już około 20 lat temu zaczęliśmy inwestować w maszyny cyfrowe. Od tego czasu technologia ta przeszła bardzo długą drogę, zarówno pod względem jakości jak i niezawodności sprzętu. Czujemy, że Jet Press 750S wyznaczy zupełnie nowe standardy dla całego rynku druku cyfrowego”.

Firma Mediadruckwerk rozpoczęła swoją działalność we wczesnych latach 80. ubiegłego wieku jako punkt kopiowania druków, zlokalizowany niedaleko uniwersytetu w Hamburgu. Obecnie jest to zatrudniające 60 osób przedsiębiorstwo, oferujące swoim klientom kompleksową obsługę poligraficzną. Jego rozbudowane portfolio uwzględnia m.in. karty pocztowe i widokówki, broszury, kalendarze, plakaty, papeterię, opakowania, raporty roczne oraz niskonakładowe książki.

W skład parku sprzętowego firmy wchodzą offsetowe maszyny arkuszowe, rozwiązania bazujące na technologii cyfrowej oraz urządzenia introligatorskie. Kompleksowość obsługi umożliwiają m.in. działające w jej ramach sklep internetowy i studio graficzne; Mediadruckwerk zapewnia też pełną logistykę jeżeli chodzi o produkowany asortyment. Firma prowadzi działalność w zakładzie o powierzchni 3,5 tys. m2, który jest obecnie rozbudowywany o kolejne 2 tys. m2. Tu znajdą się wszystkie użytkowane dotychczas rozwiązania, bazujące na technologii cyfrowej, jak też najnowszy nabytek przedsiębiorstwa – maszyna Jet Press 750S. Jej wdrożenie przewidziane jest na początek 2019 roku…

Więcej na łamach czasopisma ŚWIAT POLIGRAFII PROFESSIONAL

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.