- Reklama -spot_imgspot_img

Future Book Forum 2021: wykorzystanie idei zrównoważonego rozwoju w druku książek

Zrównoważony rozwój to dziś priorytet dla wszystkich graczy na rynku druku książek. Wiele wskazuje na to, że ten trend zostanie z nami na dłużej, dlatego motywem przewodnim tegorocznego Canon Future Book Forum będą innowacje w branży wydawniczej, zgodne z wyznaczonymi przez ONZ celami zrównoważonego rozwoju. Zajmiemy się cyklem życia książek począwszy od tego, w jaki sposób powstają, poprzez sposób ich dystrybucji, a skończywszy na wpływie wartościowych treści na codzienne życie.

- Reklama -

Konferencja odbędzie się 2 grudnia 2021 r. od 14:00 do 17:00 w formule online. Wszyscy zainteresowani uczestnictwem mogą zarejestrować się tutaj.

W ubiegłorocznym Future Book Forum 2020 udział wzięło blisko tysiąc uczestników z ponad 65 państw. Mieli oni okazję uczestniczyć w wydarzeniu pełnym praktycznych porad na temat utrzymania działalności i wdrażania innowacji w czasie pandemii. Tegoroczna, dziewiąta edycja wydarzenia Future Book Forum, bazując na sukcesie ubiegłorocznego spotkania, zorganizowana zostanie ponownie w formule wirtualnej, łącząc wydawców, dystrybutorów oraz drukarzy.

Konferencję poprowadzi – podobnie jak rok temu – Peter Fisk, znany na całym świecie autor i mówca. Dołączą do niego eksperci w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, innowacji i branży wydawniczej, którzy wspólnie przyjrzą się możliwościom rozwoju, jakie zrównoważone podejście daje biznesowi. Jessica Lobo, Global Goals Programme Manager w UN Global Compact Network UK, wygłosi przemówienie „Why sustainable innovation matters?” inaugurujące Forum, podczas którego wyjaśni, jak Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ dają podstawy do budowy praktyk wspomagających odpowiedzialny rozwój.

Z kolei Andy Hunter, CEO i założyciel Bookshop.org, opowie o swojej wizji utrzymania istotnej pozycji książek w erze cyfrowej. Podzieli się również wiedzą na temat modelu biznesowego bookshop.org – odpowiedzialnej społecznie platformy, która wspiera niezależne księgarnie w zwiększaniu ich sprzedaży w kanale e-commerce. Gość konferencji postara się zainspirować słuchaczy inicjatywą firmy, którą uznano za „rewolucję w historii sprzedaży książek”.

Natomiast Marko Silventoinen oraz Pekka Kuurne, kolejno Dyrektor Zarządzający oraz Development Manager w Otava Group, fińskim przedsiębiorstwie zajmującym się wydawnictwem książek i periodyków, sprzedażą detaliczną, drukiem oraz usługami online, będą mówić o tym, jak w swojej firmie wdrażają wydajne łańcuchy dostaw drukowanych książek oparte o przepływ danych i ich interakcje z innowacyjnymi procesami druku cyfrowego. Eksperci podzielą się swoją wizją zrównoważonych i korzystnych komercyjnie łańcuchów dostaw książek.

Canon Idea Challenge 2021

Nawiązując do motywu przewodniego tegorocznego Future Book Forum, jeszcze we wrześniu Canon rozpoczął wyzwanie na platformie HYVE Crowd, w ramach którego firma poszukiwała innowacyjnych pomysłów pozwalających na zrównoważony wzrost rynku książek drukowanych. W projekcie mogli wziąć udział wszyscy zainteresowani z branży wydawniczej i spoza niej. Spośród wszystkich zgłoszeń, na podstawie kryteriów takich jak praktyczna implementacja, innowacyjność, powiązanie z książką drukowaną i branżą wydawniczą, a także z uwzględnieniem tego, na ile idea wpisuje się w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ, wkrótce wyłoniona zostanie finałowa lista pomysłów.

Future Book Forum organizowane przez Canon skierowane jest do:

  • wydawców książek,
  • drukarzy,
  • dystrybutorów,
  • dziennikarzy,
  • stowarzyszeń wydawniczych i związków z branży druku.
  • dostawców technologii/start-upów,
  • influencerów i osób opiniotwórczych.

Aby dowiedzieć się więcej o wydarzeniu I zarejestrować swój udział, odwiedź WWW. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Źródło: Canon

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

Ankieta | Weź w niej udział!

Bierz udział w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję!

O ile % jesteście zmuszeni podnieść swoje ceny dla klientów, by zniwelować podwyżki: prądu, paliwa, materiałów itd.?


Wyniki i omówienie ankiety znajdziesz na łamach czasopisma Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój udział.

Partnerzy wortalu

Aktualności / News

- Reklama -spot_img

więcej podobnych