spot_imgspot_img

Grafika w przemyśle farmaceutycznym 1960-1980

- Reklama-

Muzeum Warszawy zaprasza na wernisaż zatytułowaną „Grafika w przemyśle farmaceutycznym 1960-1980”. To nie tylko wernisaż, gdzie można obejrzeć poszczególne projekty, ale także wspaniałe miejsce dla wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w projektowaniu opakowań.

Na wernisażu w Muzeum Farmacji „Do użytku zewnętrznego. Grafika w przemyśle farmaceutycznym 1960 – 1980” można obejrzeć kolekcję ulotek oraz katalogów leków.

Zdjęcie: Tomasz Kaczor

Ulotki pokazywały działanie lub objawy choroby w formie wizualnej metafory. Abstrakcyjny rysunek łagodnie giętych linii odnosił się do działania leku przeciwdrgawkowego. Hipnotyczne kręgi przedstawiały lek usypiający.  Zielony trójkątny klin wbijający się w nieforemne figury geometryczne – skuteczność antybiotyku. Projektowali je m.in. uznani graficy – Maciej Hibner czy Jerzy Treutler.

Muzeum Farmacji, ul Piwna 31/33, godziny otwarcia: wtorek–niedziela 10:00–18:00, bilety: 10 zł normalny / 7 zł ulgowy (czwartek bezpłatny). Bezpłatny wstęp od 16 do 30 września!

Źródło: Muzeum Warszawa

Zdjęcia z wernisażu i wystawy: Tomasz Kaczor


Prenumeruj nasz e-Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytanie brzmi następująco:

Czy bycie "EKO" utrudnia, czy ułatwia funkcjonowanie na rynku?

Czy Twoi klienci dokonują zakupu (produkcja) z uwzględnieniem materiałów "EKO"?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych