spot_imgspot_img

Grafmasz dostarcza 250 krajarek na rynek amerykański

- Reklama-

Eksport na rynek amerykański w ostatnich latach miał tendencję wzrostową i stał się kluczowym rynkiem dla firmy. Latem br. Grafmasz dostarczył kolejna partię maszyn, tym samym przekraczając liczbę 250-ciu maszyn. 

Produkowane od lat w Opatowie, w województwie świętokrzyskim, maszyny eksportowane są obecnie do ponad 60 krajów na wszystkich kontynentach. Eksport stanowi obecnie ponad 85% całkowitej produkcji firmy wytwarzającej głównie krajarki, ale też inne maszyny introligatorskie m.in. do oprawy twardej. Krajarki Grafmasz były oferowane na rynku amerykańskim już od roku 2013 roku, ale początkowo sprzedawane w niewielkiej sieci dystrybucyjnej. Rozwojowi pomógł udział w ogólnokrajowych targach branżowych tj. Graph Expo oraz PRINT w Chicago. Zaprezentowane maszyny elektryczne i hydrauliczne wzbudziły zainteresowanie dystrybutorów o większym zasięgu.


W 2017 roku Grafmasz podpisał umowę na sprzedaż maszyn na rynku amerykańskim z firmą Formax mającą siedzibę w stanie New Hampshire. Jest to jeden z czołowych dostawców rozwiązań do mailingu i obróbki druku o zasięgu całego kraju. Współpracuje z siecią ponad 400 dilerów na terenie USA. Produkt został niejako ponownie wprowadzony na rynek z sukcesami konkurując z lokalnym producentem amerykańskim oraz krajarkami produkcji niemieckiej.

Obecny dystrybutor prowadzi nie tylko sprzedaż, ale też lokalny magazyn maszyn i części oraz wsparcie serwisowe kilkunastu techników działających w centrali oraz innych lokalnych w terenie.  Zdecydowaną większość dostarczanych maszyn stanowią krajarki hydrauliczne, dodatkowo indywidualnie dostosowane pod wymagania rynku amerykańskiego.

Źródło: Grafmasz


Prenumeruj nasz e-Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytanie brzmi następująco:

Czy bycie "EKO" utrudnia, czy ułatwia funkcjonowanie na rynku?

Czy Twoi klienci dokonują zakupu (produkcja) z uwzględnieniem materiałów "EKO"?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych