spot_imgspot_img

GRAW inwestuje w mikroskop Troika MagneCAM HD™.

GRAW stał się posiadaczem najnowszej generacji mikroskopu poligraficznego Troika MagneCAM HD™. Inwestycja ta pozwoli na dokonywanie precyzyjnych pomiarów i ekspertyz siatek rastrowych niezbędnych przy wykonywaniu czyszczenia laserowego wałków i tulei rastrowych.

Dzięki najnowszej technologii zastosowanej w AniCAM HD™ wystarczy 30 sekund, aby uzyskać dokładny trójwymiarowy pomiaru objętości i stanu wałków aniloksowych. Opcja MagneCAM HD™ umożliwia pozycjonowanie mikroskopu AniCAM HD™ na cylindrach/walcach pod dowolnym kątem z wykorzystaniem nóżek magnetycznych. Idealna, gdy odczyty muszą być wykonywane na zamontowanych walcach w maszynach o ograniczonym dostępie. Pomiary z AniCAM HD™ mogą zostać przesłane do AMS, który na podstawie tych informacji tworzy historię walca, analizuje zmiany jego objętości w czasie oraz pozwoli określić poziom jego zużycia.

Inwestycja została dokonana w ramach projektu OptiLaserClean (POIR.01.01.01-00-1290/19-00) pod patronatem NCBR, który realizujemy wraz z firmą Natural Fibers Advanced Technology. Projekt obejmuje badania dotyczące optymalizacji laserowego czyszczenia wałków i tulei rastrowych dla branży poligraficznej. Celem projektu jest optymalizacja parametrów czyszczenia laserowego wałków rastrowych, tak by uzyskać jak najwyższą efektywność procesu czyszczenia, wysoką szybkość a przede wszystkim by proces czyszczenia laserowego nie wzbudzał wątpliwości dotyczących jego bezpieczeństwa dla powierzchni rastrowych

Wraz z postępem badań z przyjemnością będziemy dzielić się ich wynikami z rynkiem poligraficznym w Polsce za pośrednictwem mediów społecznościowych i prasy branżowej. Zachęcamy do śledzenia postępów prac.

Źródło: GRAW


Prenumeruj nasz e-Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne  pytanie brzmi następująco:

Czy technologia cyfrowa wyprze druk analogowy?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych