- Reklama -spot_imgspot_img

Grupa Agfa-Gevaert i Grupa AURELIUS podpisały umowę dotyczącą Offset Solutions Agfa

- Reklama-

W ramach trwającego procesu transformacji, Grupa Agfa-Gevaert podpisała z Grupą AURELIUS umowę sprzedaży swojego działu Offset Solutions. Zgodnie z warunkami umowy, Grupa AURELIUS nabędzie dział Offset Solutions za kwotę 92 mln euro, z zastrzeżeniem zwyczajowych korekt kapitału obrotowego i zadłużenia finansowego netto, jak również potrąceń udziałów mniejszościowych i zadłużenia emerytalnego netto.

Dział Offset Solutions jest globalnym dostawcą dla branży druku offsetowego, oferującym drukarniom komercyjnym, gazetowym i opakowaniowym zintegrowane rozwiązania w zakresie prepressu i druku.

- Reklama -

Proponowana transakcja podlega zwyczajowym procesom informowania i konsultacji z pracownikami, zatwierdzeniom regulacyjnym i warunkom zamknięcia. Obie strony dążą do zakończenia transakcji w trakcie pierwszego kwartału 2023 roku.

Pascal Juéry, prezes zarządu grupy Agfa-Gevaert, powiedział: “Oczekiwana sprzedaż działu Offset Solutions to ważny krok w naszym trwającym procesie transformacji. Umożliwi nam ona zwiększenie koncentracji na naszych rozwijających się biznesach, co jest kluczowe dla naszego przyszłego sukcesu na naszych rynkach. Po przeanalizowaniu wszystkich opcji uważamy, że proponowana transakcja jest najlepszym możliwym rozwiązaniem dla wszystkich interesariuszy: pracowników zatrudnionych w oddziale, klientów z branży offsetowej oraz naszych akcjonariuszy.”

Agfa korzystała z pomocy banku inwestycyjnego BNP Paribas Fortis Advisory oraz kancelarii prawnej Linklaters. Niniejszy komunikat zawiera informacje wewnętrzne.

Źródło: Agfa-Gevaert


Prenumeruj nasz Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.
spot_img
spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytanie pochodzi z całej grupy dotyczącej "EKOLOGII".

Czy bycie "EKO" utrudnia, czy ułatwia funkcjonowanie na rynku?

Czy Twoi klienci dokonują zakupu (produkcja) z uwzględnieniem materiałów "EKO"?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

więcej podobnych