Rozwój Grupy Thimm w Polsce: TOP Packaging przejmuje United Packaging

Mathias Schliep, CEO Thimm Group
- reklama -

Grupa Thimm, mająca siedzibę główną w dolnosaksońskiej miejscowości Northeim, kontynuuje swoją strategię rozwoju i poszerza działalność w Polsce. Należące do Grupy Thimm joint venture TOP Packaging z siedzibą w Tychach przejmuje działającego lokalnie producenta opakowań z tektury falistej United Packaging SA w Skarbimierzu w okolicy Wrocławia. Przejęcie zakładu wraz z ponad 100 pracownikami nastąpi po wydaniu zezwolenia przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

„Rozszerzenie działalności w Polsce, poprzez nabycie tego zakładu, umożliwi nam jeszcze lepszą obsługę naszych polskich i międzynarodowych klientów”, mówi Mathias Schliep, prezes zarządu Grupy Thimm.

- reklama -

„Ponadto jest to kolejne potwierdzenie naszych europejskich kompetencji w zaopatrywaniu znaczących producentów dóbr konsumpcyjnych. W ten sposób będziemy mogli dalej rozwijać naszą firmę i ukierunkować naszą działalność na potrzeby regionalnych i ponadregionalnych klientów”. Aktualnie Grupa Thimm produkuje i świadczy usługi doradcze w 19 zakładach zlokalizowanych w sześciu krajach. W 2018 roku firma wypracowała obrót rzędu 645 milionów euro.

Joint venture TOP Packaging istnieje od 2011 roku. Thimm posiada w nim 51% udziałów, a pozostałe 49% należy do hiszpańskiej firmy Saica (S.A. Industrias Celulosa Aragonesa). Oba rodzinne przedsiębiorstwa już od końca lat 90. z powodzeniem współpracują w ramach tego strategicznego sojuszu sprzedażowego. Tyski zakład TOP Packaging zatrudnia aktualnie ponad 240 pracowników i w 2018 roku wypracował obrót w wysokości ponad 40 milionów euro.

Polski rynek jest jednym z najważniejszych w Europie Środkowo-Wschodniej. Charakteryzuje się stabilnym wzrostem, dużą liczbą regionalnych firm i rosnącym udziałem dużych międzynarodowych przedsiębiorstw. Wraz z poszerzeniem zdolności produkcyjnych poprzez zakup nowego zakładu w Skarbimierzu Thimm kontynuuje realizację swojej strategii rozwoju, a jednocześnie jest bliżej klientów ze względu na skrócenie odległości dla dostaw. Ponadto dzięki specjalizacji United Packaging w segmencie wysokogatunkowych opakowań firma Thimm zyska wiele jakościowych rozwiązań i  może szybko i niezawodnie zaoferować je w całej Polsce.

Informacje o Grupie Thimm

Grupa Thimm jest czołowym dostawcą rozwiązań w zakresie opakowań i dystrybucji towarów. Portfolio rozwiązań obejmuje opakowania transportowe i sprzedażowe z tektury falistej, wysokiej jakości stojaki sprzedażowe (ekspozytory), systemy opakowaniowe z różnych połączeń materiałowych oraz produkty drukarskie do dalszego przetwarzania przemysłowego. Szeroki zakres usług związanych z opakowaniami wzdłuż całego łańcucha dostaw uzupełnia gamę produktów. Do grona klientów należą renomowane koncerny ze wszystkich gałęzi przemysłu. To założone w 1949 roku przedsiębiorstwo rodzinne obecnie zatrudnia ponad 3200 pracowników w 19 zakładach w Niemczech, Czechach, Rumunii, Polsce, Francji i Meksyku oraz generuje roczne obroty w wysokości około 645 milionów euro.

Źródło: WWW