Gwarancja na lata

Libor Panuš
- reklama -

Bobst należy do firm, których naszym czytelnikom nie trzeba specjalnie przedstawiać. Jeżeli ktoś zajmuje się produkcją opakowań a zwłaszcza wykorzystuje w produkcji tekturę falistą, to siłą rzeczy nie ma takiej możliwości, by z nazwą Bobst się nie zetknął. O opakowaniach i wyzwaniach stojących przed nowoczesnym dostawcą rozwiązań dla tej części przemysłu rozmawialiśmy z Liborem Panuš, Prezesem Bobst Polska.

- reklama -

Jak Państwo radzicie sobie z aktualnymi wyzwaniami?

Libor Panuš: To rzeczywiście prawda, że zachodzące zmiany i rozwój w dziedzinie produkcji opakowań jest szybszy niż jeszcze kilka lat temu. Od pomysłu do finalnego produktu, jakim jest opakowanie, potrzeba dzisiaj niewiele czasu. Dla firmy Bobst największym wyzwaniem jest produkcja maszyn, które nie tylko pozwolą producentom na realizację coraz bardziej skomplikowanych projektów ale również dadzą możliwość na osiągnięcie przez nich dalszych oszczędności.

Mam tu na myśli, przede wszystkim, rozwiązania mechaniczne. Inaczej wygląda to z poziomu digital. Tam ten czas rzeczywiście jest niebywale krótki. Zaznaczam, że nie chodzi tylko i wyłącznie o druk cyfrowy opakowań, ale także wszystko co wiąże się z digitalizacją każdej czynności służącej wyprodukowaniu konkretnego opakowania.

Przemysł 4.0 nie jest tylko hasłem…

Więcej na łamach czasopisma ŚWIAT POLIGRAFII PROFESSIONAL

- reklama -


A N K I E T A

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma, a raz w roku w wydaniu styczniowym przedstawimy podsumowanie.