spot_imgspot_img

Gwarancja najwyższego standardu produkcji fleksograficznej

Jedną z najciekawszych prezentacji wygłoszonych dla przedstawicieli polskich drukarń wąskowstęgowych z okazji obchodów stulecia działalności firmy Nilpeter był referat Małgorzaty Szczotki, właścicielki Color Management Consulting cm consulting.pl , której wystąpienie dotyczyło obszaru standaryzacji i optymalizacji produkcji fleksograficznej.

- Reklama-

Swoją prezentację Małgorzata Szczotka rozpoczęła od wskazania wypadkowej mechanicznej optymalizacji procesu, czyli wytycznych na którym bazuje przy wykonywanych audytach i wdrożeniach.

„Najwięcej sentymentu żywię do fleksografii, a jej standaryzacja jest jak najbardziej możliwa. Praktykuję metody standaryzacji, które skupiają się głównie na mechanicznej optymalizacji procesu technologicznego, a dopiero w kwintesencji dokonania kalibracji kolorystycznej na maszynie. Fleksografia to druk zmienny, jednak zastosowanie pewnych metod sprawia, że proces ten jest powtarzalny, co jest najważniejsze dla klientów, którzy zarówno dbają  o zgodność ze standardami jak i tych którzy decydują się na optymalizację po to aby zachować powtarzalność druku– wskazywała p. Małgorzata Szczotka.

Standaryzacja, a optymalizacja  

Proces druku fleksograficznego powszechnie uznawany jest za cechujący się dużą ilością zmiennych i przez to niestabilny.W konsekwencji obarczony jest sporą dozą niepewności co do ostatecznego wyniku produktu poligraficznego oraz jego zgodności z jakimkolwiek standardem czy certyfikowaną odbitką próbną…

Więcej w tradycyjnym wydaniu czasopisma Świat Poligrafii Professional

- Reklama -
Poprzedni artykułHP z nowym Centrum
Następny artykułUchwycenie punktu przecięcia

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne  pytanie brzmi następująco:

Twoim zdaniem, co jest największym zagrożeniem dla biznesu (poligrafii) w najbliższym czasie?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych