Diana Go. Nowa w rodzinie składarko-sklejarek MK Masterwork i Heidelberg

- reklama -

13 marca firmy Heidelberg i MK Masterwork zaprezentowały przedstawicielom prasy branżowej z całego świata nowy model urządzenia składarko-sklejarki, używanego do produkcji opakowań. Jest nim Diana Go.

Na konferencję prasową zorganizowaną w Nové Město na Słowacji przybyli licznie przedstawiciele prasy branżowej. OPEN HOUSE otworzyli i przywitali Frank Schmidt Managing Director MK Nowe Mesto i Miroslav Svec Managing Director MK Nové Město.

Następnie uczestnicy OPEN HOUSE udali się do zakładu, by obejrzeć linię produkcyjną urządzeń Diana, po czym Nicolas Schmiedebach Product Manager Folder gluer poprowadził krótką prezentację nowego urządzenia Diana Go. Nikt się tego nie spodziewał, ale podczas premiery obecna była polska drukarnia, która zakupiła już… dokładnie taki model składarko-sklejarki.

Kilka ważnych informacji: prędkość 250 m/min, klejenie w linii i trzy punktowo, jeden wspólny mechanizm napędowy, długość całego urządzenia to zaledwie 9 metrów, możliwość produkcji to między innymi okładki na CD, koperty i pudełka, możliwość dodania opcjonalnie modułu wyrównywania. W standardzie: moduł nakładania, moduł przełamywania, moduł składania, moduł transferu, moduł wykładania i istnieje możliwość dołożenia stacji prasowania rolkami.

Co warto zauważyć, Diana Go jest zbudowana dokładnie z takich samych części jak modele topowe, największe np. Diana X. Długość kartonika do 400 mm.

Czas na pytania i odpowiedzi przedstawiciel prasy miną bardzo szybko. Obszar produkcji opakowań jest jednym z najbardziej dynamicznie rosnących segmentów rynku poligraficznego, stąd praktycznie każdy producent, także Heidelberg jest zainteresowany sprostaniu wszelkim wyzwaniom stawianym przez rynek produkcji opakowań.

Po krótkiej przerwie Nicolas Schmiedebach poprowadził krótką prezentację dotyczącą Diana Easy, która już od jakiegoś czasu jest w ofercie. To nieco bardziej rozbudowana wersja poprzedniej Diana Go. Różnice wynikają między innymi z prędkości do 450 m/min, długości opakowania do 600 mm, z możliwością klejenia w linii i od 3 punktów do 6-ciu (tak jest już przygotowany korpus urządzenia). Długość całego urządzenia sięga 15 metrów. Zastosowanie klejenie 3 punktowe w linii, klejenie kopert, można kleić opakowania stożkowe i wielokomorowe. Po rozbudowaniu opakowania 4-6 punktowe.

Więcej na ten temat i bardziej szczegółowo przedstawimy w kwietniowym wydaniu czasopisma.

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.