W tym roku Innovation Week organizowany jest podobnie jak w zeszłym roku jako jedno z ważniejszych wydarzeń. Jak wynika to z samej nazwy imprezy poświęcony jest innowacyjnym technologiom, które zmieniają całkowicie sposób funkcjonowania całego ekosystemu drukarni i procesów produkcyjnych. Dotyczy to maszyn, urządzeń, oprogramowania, nowoczesnych usług serwisowych, dostępności materiałów, części i wreszcie dostępności narzędzi edukacyjnych i analitycznych.  I to wszystko w trakcie Heidelberg Innovation Week 2021. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Always a Step Ahead”.

- reklama -

13 października 2021 r. Heidelberg organizuje dla zarejestrowanej grupy gości z wielu krajów pokazy na miejscu w nowym Print Media Center na terenie zakładów Wiesloch-Walldorf. W tym roku podobnie jak poprzednio, ze względu na obostrzenia związane z pandemią Covid-19 niezbędne było ograniczenie liczby osób, które mogły być zaproszone do uczestnictwa na miejscu.

Zaplanowano również możliwość wzięcia udziału w tym wydarzeniu online w dniach13-15 października 2021 r. po zarejestrowaniu się na stronie heidelberg.com/innovationweek2021. Pierwszy dzień poświęcony będzie opakowaniom, drugi cyfryzacjia trzeci dywersyfikacji produkcji. Dodatkowo dla wszystkich zarejestrowanych uczestników dostępna będzie biblioteka medialna Heidelberga, a nagrania wideo dostępne będą zaró1)no podczaas trwania imprezy jak i po jej zakończeniu.

Heidelberg zaprasza do udziału w Innovation Week 2021 i zrobienia kolejnego kroku ku przyszłości. Oczywiście chodzi o zaprezentowanie cyfryzacji wszystkich procesów w drukarni, zarówno w drukowaniu akcydensów, opakowań, jak i etykiet pod kątem najlepszych rozwiązań pozwalających zwiększyć efektywność produkcji poligraficznej, osiągnąć cele biznesowe i być zawsze o krok przez konkurencją.

W programie pokazy dotyczące aplikacji specjalnych i uszlachetnień, podniesienia rentowności produkcji opakowań dzięki innowacjom technologicznym, opłacalnej produkcji małych nakładów opakowań: oszczędność czasu i materiałów, filozofia Push to Stop: podwojenie produktywności w przemysłowej produkcji akcydensów, korzyści z automatyzacji we wszystkich formatach, od przygotowalni aż do introligatorni, w druku offsetowym i cyfrowym, rozszerzenia oferty poza produkcję akcydensów i podniesienia konkurencyjności drukarni, stabilnych warunków produkcji przy dużych prędkościach, korzyści z nowej metody uwierzytelniania marek, cyfryzacja w drukarni i  natywnych rozwiązań w chmurze.

Krótsze czasy obróbki opakowań składanych: Oszczędność czasu i materiałów

Opłacalna produkcja małych nakładów opakowań składanych, bez zmiany farb i z minimalnymi odpadami, nie mogła być prostsza. Zobaczcie Państwo w jaki sposób możecie zaoszczędzić 2 100 godzin mycia z naszą maszyną Speedmaster XL 75 Anicolor i workflow Prinect Multicolor.

Aplikacje specjalne: Wyjątkowe efekty w jednym przelocie

Produkcja wysoko jakościowych opakowań z wieloma możliwościami uszlachetniania w jednym przelocie przez maszynę oznacza, że można szybciej dostarczyć opakowania. Podczas pokazu przedstawiona zostanie produkcja z foliowaniem na zimno w niespotykanie krótkim czasie.

Produkcja opakowań: Wyższe zyski dzięki najnowszej technologii

Prezentacja najnowszej maszyny Speedmaster CX 104 w ekonomicznej produkcji skomplikowanych opakowań. Ponadto zwiększanie stopnia dostępności maszyn dzięki nowemu oprogramowaniu Heidelberg Maintenence Manager.

Filozofia Push to Stop: Podwojenie produktywność w przemysłowej produkcji akcydensów

Produktywność jest kluczem do sukcesu w przemysłowej produkcji akcydensów i można ją łatwo osiągnąć dzięki całościowemu workflow wymagającemu minimum operacji manualnych. Dodatkowo ważne jest aby przy zachowaniu maksymalnej jakości zminimalizować koszt produkcji pojedynczego arkusza oraz dzięki doskonałemu połączeniu usług i materiałów eksploatacyjnych.

Korzyści z automatyzacji we wszystkich formatach, od przygotowalni aż do introligatorni, w druku offsetowym i cyfrowym

Pełne portfolio maszyn offsetowych i cyfrowych Heidelberga wykorzystywane do produkcji akcydensów pomaga czerpać korzyści z automatyzacji i prostoty obsługi. Nowe maszyny Speedmaster generacji 2020 oraz rodzina maszyn cyfrowych Versafire łączą sprawdzoną niezawodność z opłacalną produkcją.

Jak rozszerzyć ofertę, aby pozostać konkurencyjnym

Możliwość oferowania nowych aplikacji lub przestawienie z produkcji akcydensowej na opakowania wymaga elastyczności – np. prosta realizacja różnych zleceń na różnorodnych podłożach. Heidelberg zaprezentuje najnowszego Speedmastera CX 104 wykonującego produkcję w połączeniu z procesami introligatorskim.

Jak osiągnąć stabilne warunki produkcji etykiet przy dużych prędkościach

Produkcja etykiet jest różnorodna i bardzo wymagająca. Ważne jest posiadanie odpowiedniego parku maszyn, pozwalających osiągnąć różne efekty w jak najkrótszym czasie. Podczas pokazu będzie można obserwować stabilną i szybką produkcję etykiet klejonych na mokro oraz etykiet IML.

Korzyści z nowej metody uwierzytelniania marek

Ochrona marki dzięki indywidualnemu uwierzytelnianiu. Kodowanie, czytanie i weryfikacja: każde opakowanie i każda etykieta mogą być unikatowe dzięki Cristal Picture Code. Ten nowy element zabezpieczenia jest ukryty w drukowanym obrazie.

Cyfryzacja w drukarni: Pierwszy krok na drodze do natywnych rozwiązań w chmurze

Po raz pierwszy Heidelberg przedstawi aplikację chmurową „Print Shop Analytics”. Dzięki niej raporty z maszyn podłączonych do chmury są interpretowane przez algorytmy sztucznej inteligencji Performance Advisor Technology (PAT) i wspomagają optymalizację procesów produkcyjnych.

Źródło: Heidelberg