spot_imgspot_img

Heidelberg zwiększa efektywnosć wykorzystania zasobów i obieg zamknięty w opakowaniach

- Reklama-

Dołączając do międzynarodowego sojuszu 4evergreen,Heidelberg potwierdza, że jest w pełni zaangażowany w przyjazne dla środowiska produkty i technologie. Zrównoważone obchodzenie się z zasobami naturalnymi i ciągła poprawa obiegu zamkniętego, czyli gospodarki o obiegu zamkniętym, są kluczowymi problemami w rozwijającym się segmencie opakowań.

Zapotrzebowanie konsumentów na zrównoważone i oparte na włóknach rozwiązania opakowaniowe jeszcze rośnie. Jako wiodący partner w branży składanych kartonów, Heidelberg wspiera holistyczne podejście sojuszu 4evergreen w całym łańcuchu wartości do przyjaznych dla klimatu, ekologicznych opakowań w ulepszonej gospodarce o obiegu zamkniętym.

“Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój to globalne problemy, które stają się coraz ważniejsze w branży mediów drukowanych”, mówi Rainer Hundsdörfer, dyrektor generalny firmy Heidelberg. “Od wielu lat Heidelberg promuje inicjatywy na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju podczas opracowywania i produkcji maszyn i jednostek. Chcemy również iść naprzód i dalej ulepszać opcje w zakresie możliwości recyklingu i wykorzystania zasobów podczas produkcji w rosnącym segmencie opakowań “- dodaje.

“W 4evergreen wierzymy w siłę holistycznego podejścia i skupiamy interesariuszy z całego łańcucha wartości, aby opakowania na bazie włókien nadawały się do recyklingu. Zaangażowanie Heidelberga w produkty przyjazne dla środowiska i rozwój nowych technologii w celu zwiększenia obiegu zamkniętego ma kluczowe znaczenie dla naszej pracy “- podkreśla dyrektor programowa sojuszu Susanne Haase.

Efektywne wykorzystanie energii, oszczędzanie zasobów, redukcja emisji i zapewnienie skutecznego zarządzania cyklem życia to kluczowe aspekty podczas produkcji i obsługi maszyn drukarskich. Zrównoważony rozwój jest kluczowym elementem programu strategicznego realizowanego przez Heidelberg. Polityka środowiskowa firmy zapewnia wiążące ramy dla wszystkich oddziałów Heidelberga, które rozciągają się również na zewnętrznych partnerów i dostawców.

Polityka ta odzwierciedla kompleksowe i holistyczne podejście, które Heidelberg stosuje w swojej koncepcji środowiskowej. Każdy etap cyklu życia produktu jest brany pod uwagę – od rozwoju i produkcji po eksploatację przez klienta i recykling lub utylizację.

Co więcej, Heidelberg stale poszerza swoje zielone portfolio. To zaangażowanie w ochronę środowiska jest demonstrowane przez maszyny, jednostki, a zwłaszcza materiały eksploatacyjne, takie jak produkty Saphira Eco. W miarę możliwości wszystkie one są wytwarzane na bazie surowców odnawialnych i/lub przyczyniają się do recyklingu produktów końcowych. Produkty opatrzone oznakowaniem Saphira Eco generują niższe emisje niż większość porównywalnych produktów. Oprócz korzyści dla środowiska, takich jak zmniejszona emisja lotnych związków organicznych (LZO), amoniaku i cząstek stałych, materiały eksploatacyjne Saphira Eco zużywają również mniej chemikaliów i powodują mniej ścieków.

Z udziałem w rynku bliskim 50%, Heidelberg jest światowym liderem na rynku, jeśli chodzi o arkuszowe maszyny offsetowe do składania kartonów i drukowania etykiet, a firma obejmuje cały łańcuch wartości, w tym integrację cyfrowego przepływu pracy… wiecej na WWW.

Źródło: Heidelberg

 

- Reklama -

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne  pytanie brzmi następująco:

Twoim zdaniem, co jest największym zagrożeniem dla biznesu (poligrafii) w najbliższym czasie?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych