Podczas ostatniej edycji „Finishing First” zrealizowanej przez firmę Horizon w Quickborn w Niemczech, między innymi goście z Polski mogli przekonać się, jak bardzo firma Horizon zaadoptowała najnowsze rozwiązania z obszarów automatyzacji, optymalizacji i standaryzacji. Dużym zaskoczeniem były prezentacje robotów na różnych etapach produkcji.
Firma Horizon od 2015 roku jest na drodze do przekształcenia drukarń w drukarnie sieciowe zgodnie ze specyfikacjami Przemysłu 4.0 i przewiduje, że systemy klienta, przygotowanie do druku, druk offsetowy i cyfrowy, wykańczanie i wysyłka będą rozwijać się razem, tworząc zintegrowane łańcuchy wartości i pojawią się wysoce zautomatyzowane środowiska produkcyjne.
W broszurze zatytułowanej “Printing 4.0 – Shaping the networked future” Horizon stwierdził: “Tam, gdzie zadania stają się coraz bardziej złożone, a marże coraz mniejsze, tylko ścisła integracja z procesami klienta i inteligentna organizacja mogą zapewnić przewagę konkurencyjną. Zautomatyzowana przejrzystość procesu produkcyjnego zmniejsza źródła błędów i umożliwia optymalne planowanie personelu, materiałów i maszyn”.
Dzięki integracji etapów pracy w administracji, przygotowaniu do druku i druku, te korzyści w zakresie wydajności zostały już osiągnięte w ostatnich latach. Połączenie z systemami MIS/ERP z jednej strony i rozwiązaniami do wykańczania z drugiej tworzy kompleksowy proces od utworzenia zadania do gotowego produktu.

Aby kontrolować te procesy, Horizon korzysta z Ice Link, opartego na chmurze przepływu pracy, który obsługuje JDF. Procesy produkcyjne są monitorowane i wizualizowane w czasie rzeczywistym i mogą być jeszcze bardziej wydajne. Za pomocą funkcji analizy KPI dane produkcyjne są gromadzone, oceniane, a procesy optymalizowane.

Ponieważ status operacyjny jest automatycznie eksportowany do MIS, dane każdego zamówienia są wyraźnie widoczne do późniejszych obliczeń. Jeśli przepływ pracy JDF nie jest używany, dane procesowe mogą być przesyłane za pomocą funkcji zadania kodu kreskowego. Po zeskanowaniu kodu kreskowego przypisanego do zadania gromadzone są dane procesowe. Przepływ pracy jest wykorzystywany na przykład w produkcji na żądanie pojedynczych produktów o zmiennej zawartości i zmiennej objętości…
Więcej na łamach czasopisma Świat Poligrafii Professional