- Reklama -spot_imgspot_img

Horizon: Automatyzacja zmniejsza źródła błędów

- Reklama-

Podczas ostatniej edycji „Finishing First” zrealizowanej przez firmę Horizon w Quickborn w Niemczech, między innymi goście z Polski mogli przekonać się, jak bardzo firma Horizon zaadoptowała najnowsze rozwiązania z obszarów automatyzacji, optymalizacji i standaryzacji. Dużym zaskoczeniem były prezentacje robotów na różnych etapach produkcji.

Firma Horizon od 2015 roku jest na drodze do przekształcenia drukarń w drukarnie sieciowe zgodnie ze specyfikacjami Przemysłu 4.0 i przewiduje, że systemy klienta, przygotowanie do druku, druk offsetowy i cyfrowy, wykańczanie i wysyłka będą rozwijać się razem, tworząc zintegrowane łańcuchy wartości i pojawią się wysoce zautomatyzowane środowiska produkcyjne.

W broszurze zatytułowanej “Printing 4.0 – Shaping the networked future” Horizon stwierdził: “Tam, gdzie zadania stają się coraz bardziej złożone, a marże coraz mniejsze, tylko ścisła integracja z procesami klienta i inteligentna organizacja mogą zapewnić przewagę konkurencyjną. Zautomatyzowana przejrzystość procesu produkcyjnego zmniejsza źródła błędów i umożliwia optymalne planowanie personelu, materiałów i maszyn”.

- Reklama -

Dzięki integracji etapów pracy w administracji, przygotowaniu do druku i druku, te korzyści w zakresie wydajności zostały już osiągnięte w ostatnich latach. Połączenie z systemami MIS/ERP z jednej strony i rozwiązaniami do wykańczania z drugiej tworzy kompleksowy proces od utworzenia zadania do gotowego produktu.

Pulpit z widocznymi urządzeniami podpiętymi do Ice Link

Aby kontrolować te procesy, Horizon korzysta z Ice Link, opartego na chmurze przepływu pracy, który obsługuje JDF. Procesy produkcyjne są monitorowane i wizualizowane w czasie rzeczywistym i mogą być jeszcze bardziej wydajne. Za pomocą funkcji analizy KPI dane produkcyjne są gromadzone, oceniane, a procesy optymalizowane.

Robotyka jest już wszedzie zaimplementowana w rozwiązaniach firmy Horizon

Ponieważ status operacyjny jest automatycznie eksportowany do MIS, dane każdego zamówienia są wyraźnie widoczne do późniejszych obliczeń. Jeśli przepływ pracy JDF nie jest używany, dane procesowe mogą być przesyłane za pomocą funkcji zadania kodu kreskowego. Po zeskanowaniu kodu kreskowego przypisanego do zadania gromadzone są dane procesowe. Przepływ pracy jest wykorzystywany na przykład w produkcji na żądanie pojedynczych produktów o zmiennej zawartości i zmiennej objętości…

Więcej na łamach czasopisma Świat Poligrafii Professional


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 360 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.
spot_img
spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytanie pochodzi z całej grupy dotyczącej "EKOLOGII".

Czy bycie "EKO" utrudnia, czy ułatwia funkcjonowanie na rynku?

Czy Twoi klienci dokonują zakupu (produkcja) z uwzględnieniem materiałów "EKO"?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

więcej podobnych