Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie zrealizowały instalację, która jest pierwszą w takiej konfiguracji w tej części Europy. Chodzi o Hp Indigo 30000 oraz Scodix Ultra 202. CZK są pierwszą firmą opakowaniową w regionie, która wdrożyła cyfrową linię produkcyjną.

Oba urządzenia to sprawdzone rynkowe innowacje, dzięki którym CZK oferuje uszlachetnione i spersonalizowane wydruki kilkuset, kilkudziesięciu a nawet pojedyncze sztuki opakowań. Taka linia umożliwia również druk materiałów z tektury litej, w tym także metalizowanej. Rozwiązania tego typu pozwalają CZK dostarczać opakowania premium najwyższej klasy już od 1 sztuki.

Przykładowe opakowanie

Wieloletnia tradycja i doświadczenie CZK jest producentem opakowań z niemalże 100-letnim doświadczeniem – zakład pod nazwą RORI powstał w 1922 roku i od prawie wieku zajmuje się produkcją opakowań z tektury litej. Już w latach 20 XX w. firma z Cieszyna realizowała zamówienia dla liderów branży kosmetycznej takich jak COTY czy Guerlain.

Po okresie nacjonalizacji firma została sprywatyzowana na początku lat 90 i od tego czasu konsekwentnie rozwija park maszynowy oraz portfolio klientów, do którego należą obecnie najlepsze polskie, czeskie i słowackie firmy kosmetyczne, farmaceutyczne oraz spożywcze. W ostatnich latach cieszyński producent poszerzał ofertę w obrębie segmentu premium. W obliczu postępującego w tej branży rozdrobnienia i równocześnie poszerzenia asortymentu, CZK postawiło na rozwój gałęzi cyfrowej swojej drukarni.

Początek nowej historii W lata 20. XXI wieku, CZK weszły jako pierwszy w Polsce posiadacz HP Indigo 30000 oraz jeden z pierwszych użytkowników Scodix Ultra 202. Model HP Indigo 30000, który idealnie wpisuje się w profil działalności firmy został zaprojektowany z myślą o druku opakowań kartonowych zachowując jakość osiąganą na maszynach offsetowych.

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.