- reklama -

Firma HP Inc. ogłosiła premierę dwóch nowych generacji maszyn HP Indigo. Dzięki zastosowanym innowacjom, zwiększającym prędkość i produktywność, obie platformy dla druku cyfrowego będą stanowiły dodatkowe wsparcie w transformacji analogowo-cyfrowej i umożliwią cyfrowy druk znacznie wyższych nakładów, jeszcze dalej wkraczając w obszary nakładów offsetowych.

Nowa maszyna do druku cyfrowego HP Indigo 100K w formacie B2 do druku akcydensowego i nie tylko, to pierwsze urządzenie w ramach nowej serii 5, które zostało zaprojektowane z myślą o wyższej wydajności, oraz które jest w stanie dostarczyć ponad milion dwustronnych arkuszy B2 na miesiąc (6000 arkuszy na godzinę). Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą między innymi o drukarniach offsetowych w celu uzyskania wysoce produktywnego drukowania na żądanie przy mniejszej ilości produkowanych odpadów.

- reklama -

Cyfrowa maszyna drukarska HP Indigo V12 do produkcji etykiet, została zaprojektowana z wykorzystaniem technologii nowej generacji HP Indigo LEPX oraz Liquid Electrophotography Indigo (LEP). Jako pierwsze urządzenie z serii 6, HP Indigo V12 oferuje do 12 zespołów farbowych, prędkość do 120 metrów na minutę oraz zwielokrotnią wydajność, by móc dopasować się do prędkości maszyn analogowych. Nowa, zautomatyzowana technologia dopasowywania kolorów, Spot Master, gwarantuje najlepsze w branży odwzorowanie kolorów , w tym specjalnych, zachowując przy tym najwyższą jakość.

Portfolio nowości uzupełniają również kolejne innowacje: HP Indigo 15K w formacie B2, HP Indigo 7K w formacie SRA3+ i HP Indigo 7eco do druku komercyjnego, HP Indigo 6K, HP Indigo 8K, HP Indigo 25K do druku etykiet i opakowań oraz HP Indigo 35K w formacie B2 i HP Indigo 90K w formacie B1 do opakowań kartonowych oraz zastosowań specjalnych. Pakiety z opcjami aktualizacji pozwolą korzystać z nowych funkcjonalności i możliwości również obecnym klientom.

HP Indigo V12

„Potrzeba wysokiej jakości, wszechstronności i produktywnego druku cyfrowego staje się w dzisiejszych czasach kluczowa, biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie na błyskawiczną dostawę, zrównoważony rozwój i niestandardowe opcje drukowania. Wraz z nowym portfolio oferujemy naszym klientom możliwości rozwoju, jak również wspieramy ich w budowie drukarni przyszłości. Żyjemy w dynamicznym środowisku, w którym praca może nagle znaleźć się na wyciągnięcie ręki. Dlatego potrzebujemy ofert dostosowanych do naszych potrzeb, umożliwiających szybką reakcję, abyśmy mogli w pełni skorzystać z otwierających się przed nimi możliwości” – tłumaczy Santi Morera, dyrektor generalny i szef działu rozwiązań graficznych w HP Inc.

HP Indigo 100K

W ciągu ostatnich czterech lat klienci HP praktycznie podwoili skalę swoich działań, generując 15 miliardów dolarów przychodów w ubiegłym roku, z ponad 100 milionów zamówień. Wierzymy, że odważne innowacje w naszej ofercie, które planowaliśmy zaprezentować po raz pierwszy na targach drupa, zapoczątkują nową erę, która będzie napędzać dalszy rozwój naszych klientów w ciągu najbliższej dekady, a może i dłużej – mówi Alon Bar-Shany, dyrektor generalny HP Indigo.

Źródło: HP

- reklama -

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.