HP kontynuuje dynamiczny rozwój swojej działalności w zakresie druku 3D i produkcji cyfrowej, pozyskując nowych klientów i partnerów oraz wprowadzając kolejne innowacyjne rozwiązania. Aby wspierać rozwój całego rynku i udostępniać klientom nowe zastosowania technologii druku 3D, firma opracowała pierwszy tego typu materiał polipropylenowy do wytwarzania przyrostowego.

- reklama -

Nowy materiał polipropylenowy HP 3D High Reusability PP, stworzony dzięki technologiom BASF, to wszechstronny, wytrzymały i odporny na działanie substancji chemicznych materiał, który został dopuszczony do użytku w produkcyjnych systemach druku 3D HP. Jest on idealny dla klientów z sektora motoryzacyjnego, wyrobów konsumenckich, przemysłowego i medycznego, którzy poszukują optymalnej równowagi pomiędzy wydajnością a kosztami produkcji .

Firma HP ogłosiła również nawiązanie współpracy z firmą Oechsler, światowym liderem w zakresie projektowania i produkcji, w celu opracowania zastosowań zarówno dla nowego polipropylenu, jak i rozszerzenia oferty materiałów HP, a także z nowym klientem Cobra Golf w zakresie technologii druku 3D z użyciem metalu (Metal Jet).

Reakcja na kryzys związany z pandemią to punkt zwrotny dla całej branży. Firma HP i jej partnerzy wydrukowali ponad 3,3 mln części, aby zrekompensować braki w dostawach, umożliwić lokalną produkcję, a także wspomóc pracowników służby zdrowia, działających na pierwszej linii frontu walki z wirusem – powiedział Ramon Pastor, tymczasowy prezes działu druku 3D i produkcji cyfrowej w HP Inc. – Próbując odnaleźć właściwą drogę w tej nowej rzeczywistości, kontynuujemy realizację naszej strategii oraz wprowadzamy nowe, innowacyjne materiały i rozwiązania w zakresie druku 3D, a także nawiązujemy partnerstwa, aby pomóc naszym klientom w ponownym uruchomieniu produkcji i dostarczaniu przełomowych innowacji dla światowego przemysłu.

Przełomowy polipropylen stwarza nowe perspektywy i umożliwia bardziej zrównoważoną produkcję

Polipropylen to wszechstronny materiał idealny do szerokiej gamy zastosowań w branży motoryzacyjnej, wyrobów konsumenckich, przemysłowej i medycznej. Nowy materiał polipropylenowy HP 3D High Reusability PP, stworzony dzięki technologiom BASF, oferuje klientom te same właściwości, co powszechnie stosowane tworzywa polipropylenowe wykorzystywane w technologii wtryskowej, których zastosowania są niemal nieograniczone.

Dzięki doskonałej odporności na działanie substancji chemicznych, niskiej absorpcji wilgoci i długotrwałej wytrzymałości polipropylen jest idealny do produkcji rur, systemów przewodzenia płynów oraz pojemników. Producenci samochodów będą mogli na przykład wykorzystać ten sam materiał polipropylenowy do tworzenia prototypów i produkcji części końcowych montowanych na zewnątrz i wewnątrz pojazdu, a także pod maską samochodu.

Nowy materiał polipropylenowy, opracowany na potrzeby drukarek HP Jet Fusion 3D Serii 5200, oferuje wysoką wydajność i minimalizuje ilość odpadów wytwarzanych w trakcie produkcji przemysłowej. Oprócz bezprecedensowej ekonomii użytkowania i wydajności nowy materiał polipropylenowy pozwala na ograniczenie ilości odpadów dzięki możliwości ponownego wykorzystania pozostałego proszku nawet do 100 procent…

Źródło: HP

- reklama -

Słuchaj podcastów przygotowanych przez naszą redakcję