HP kontynuuje dynamiczny rozwój swojej działalności w zakresie druku 3D i produkcji cyfrowej, pozyskując nowych klientów i partnerów oraz wprowadzając kolejne innowacyjne rozwiązania. Aby wspierać rozwój całego rynku i udostępniać klientom nowe zastosowania technologii druku 3D, firma opracowała pierwszy tego typu materiał polipropylenowy do wytwarzania przyrostowego.

Nowy materiał polipropylenowy HP 3D High Reusability PP, stworzony dzięki technologiom BASF, to wszechstronny, wytrzymały i odporny na działanie substancji chemicznych materiał, który został dopuszczony do użytku w produkcyjnych systemach druku 3D HP. Jest on idealny dla klientów z sektora motoryzacyjnego, wyrobów konsumenckich, przemysłowego i medycznego, którzy poszukują optymalnej równowagi pomiędzy wydajnością a kosztami produkcji .

Firma HP ogłosiła również nawiązanie współpracy z firmą Oechsler, światowym liderem w zakresie projektowania i produkcji, w celu opracowania zastosowań zarówno dla nowego polipropylenu, jak i rozszerzenia oferty materiałów HP, a także z nowym klientem Cobra Golf w zakresie technologii druku 3D z użyciem metalu (Metal Jet).

Reakcja na kryzys związany z pandemią to punkt zwrotny dla całej branży. Firma HP i jej partnerzy wydrukowali ponad 3,3 mln części, aby zrekompensować braki w dostawach, umożliwić lokalną produkcję, a także wspomóc pracowników służby zdrowia, działających na pierwszej linii frontu walki z wirusem – powiedział Ramon Pastor, tymczasowy prezes działu druku 3D i produkcji cyfrowej w HP Inc. – Próbując odnaleźć właściwą drogę w tej nowej rzeczywistości, kontynuujemy realizację naszej strategii oraz wprowadzamy nowe, innowacyjne materiały i rozwiązania w zakresie druku 3D, a także nawiązujemy partnerstwa, aby pomóc naszym klientom w ponownym uruchomieniu produkcji i dostarczaniu przełomowych innowacji dla światowego przemysłu.

Przełomowy polipropylen stwarza nowe perspektywy i umożliwia bardziej zrównoważoną produkcję

Polipropylen to wszechstronny materiał idealny do szerokiej gamy zastosowań w branży motoryzacyjnej, wyrobów konsumenckich, przemysłowej i medycznej. Nowy materiał polipropylenowy HP 3D High Reusability PP, stworzony dzięki technologiom BASF, oferuje klientom te same właściwości, co powszechnie stosowane tworzywa polipropylenowe wykorzystywane w technologii wtryskowej, których zastosowania są niemal nieograniczone.

Dzięki doskonałej odporności na działanie substancji chemicznych, niskiej absorpcji wilgoci i długotrwałej wytrzymałości polipropylen jest idealny do produkcji rur, systemów przewodzenia płynów oraz pojemników. Producenci samochodów będą mogli na przykład wykorzystać ten sam materiał polipropylenowy do tworzenia prototypów i produkcji części końcowych montowanych na zewnątrz i wewnątrz pojazdu, a także pod maską samochodu.

Nowy materiał polipropylenowy, opracowany na potrzeby drukarek HP Jet Fusion 3D Serii 5200, oferuje wysoką wydajność i minimalizuje ilość odpadów wytwarzanych w trakcie produkcji przemysłowej. Oprócz bezprecedensowej ekonomii użytkowania i wydajności nowy materiał polipropylenowy pozwala na ograniczenie ilości odpadów dzięki możliwości ponownego wykorzystania pozostałego proszku nawet do 100 procent…

Źródło: HP

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.