HP z nowym Centrum

W Barcelonie powstało Centrum Doskonałości Druku 3D i Produkcji Addytywnej firmy HP – największe na świecie i najbardziej zaawansowane centrum badań i rozwoju pracujące nad technologiami wspierającymi 4. rewolucję przemysłową.

Na powierzchni 14 000 metrów kwadratowych – mniej więcej trzech boisk piłkarskich – nad udoskonaleniem współczesnych procesów produkcyjnych pracować będą setki czołowych ekspertów w dziedzinie druku 3D, wytwarzania addytywnego, inżynierii systemowej, analizy danych, oprogramowania, materiałoznawstwa, projektowania czy aplikacji.

Nowe Centrum Doskonałości Druku 3D i Wytwarzania Addytywnego jest jednym z największych i najbardziej zaawansowanych ośrodków badań i rozwoju na świecie.

To miejsce urzeczywistnia misję HP, którą jest tworzenie rozwiązań pozwalających na transformację kluczowych obszarów produkcji poprzez zrównoważone innowacje. Udostępniając nasze zasoby, wieloletnie doświadczenie w dziedzinie druku 3D, a także poprzez współpracę z naszymi klientami i Partnerami, możemy mieć realny wpływ na rozwój technologii i umiejętności, upowszechniając korzyści wynikające z wytwarzania addytywnego… Christoph Schell, Prezes ds. Druku 3D i Wytwarzania Addytywnego w HP Inc.

Centrum Doskonałości Druku 3D i Wytwarzania Addytywnego zaprojektowano z myślą o aktywnej współpracy między zespołami inżynieryjnymi i badawczo-rozwojowymi oraz klientami i Partnerami HP. Ośrodek tworzą interaktywne przestrzenie robocze, środowiska do wspólnego projektowania oraz flota najnowszych systemów HP do produkcji elementów plastikowych i metalowych. Wszystko po to, aby umożliwić szybsze tworzenie produktów i kompleksowych rozwiązań.

W nowo powstałym Centrum liderzy tacy, jak BASF, GKN Metallurgy, Siemens czy Volkswagen oraz inne firmy z sektora motoryzacyjnego, przemysłowego, zdrowotnego i konsumenckiego, będą współpracować z HP nad kolejnymi innowacjami w dziedzinie druku 3D i wytwarzania addytywnego.

Centrum Doskonałości Druku 3D i Wytwarzania Addytywnego odzwierciedla idee promowane przez HP w obszarze ochrony środowiska naturalnego. W ramach działań proekologicznych zadaszenie ośrodka zostało pokryte panelami fotowoltaicznymi zapewniającymi 110 kW mocy, z kolei do celów irygacyjnych i sanitarnych odzyskiwana jest deszczówka.

Dodatkowo optymalizacji poddano klimatyzację oraz wykorzystanie naturalnego oświetlenia, a także zastosowano przyjazne środowisku materiały budowlane w celu uzyskania certyfikatu LEED (Leadership in Energy and Environmental Design). Jest to element szerszej strategii firmy HP, jaką jest całkowite przejście na energię odnawialną w skali globalnej. Cel na 2025 rok to wykorzystanie alternatywnych źródeł w 60 procentach operacji.

Centrum w Barcelonie uzupełnia istniejące ośrodki badań i rozwoju HP w Corvallis w Oregonie, Palo Alto i San Diego w Kaliforni, Vancouver w Waszyngtonie oraz Singapurze. W tym ostatnim HP niedawno nawiązało przełomową współpracę z Politechniką Nanyang (Nanyang Technological University) oraz Narodową Fundacją Badawczą Singapuru (Singapore National Research Foundation) w celu rozwoju takich obszarów jak druk 3D, sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe czy cyberbezpieczeństwo.

Źródło: HP

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.