spot_imgspot_img

IM GROUP instaluje dwie stacje mieszania farb

Niedawno przekształcona marka, IM GROUP (dawniej Inkmaker Group), zakończyła instalację podwójnego mieszalnika farb w międzynarodowej centrali SAMOGRAPH w Sant’Anastasia w Kampanii we Włoszech.

Dwie stacje mieszania zostały zainstalowane w SAMOGRAPH w celu zautomatyzowania i przyspieszenia produkcji. Stacje wyposażone są w legendarne głowice dozujące „Polare Offset” firmy IM GROUP, sterowane przez oprogramowanie grupy Inkpro. Głowice dozujące zdolne do dozowania do 20 barwników i dodatków mają wydajność do 30 litrów farb offsetowych, które można dozować do wiader lub beczek z precyzją do 0,1 g.

Zautomatyzowana linia produkcyjna oferuje pełną identyfikowalność zgodną z certyfikatami ISO Food, rejestrację receptur, raportowanie produkcji oraz dostosowywanie parametrów dozowania w celu optymalizacji czasów i warunków produkcji. Jedna stacja przeznaczona jest do mieszania farb dla opakowań spożywczych, a druga do farb konwencjonalnych.

Jesteśmy bardzo dumni z tej instalacji; jest to niezwykle elastyczny i wydajny system, napędzany przez najnowocześniejszą technologię. Dzięki wysiłkom naszego wielokrotnie nagradzanego zespołu ds. oprogramowania, Inkpro wyróżniło się jako lider w branży – powiedział Alessandro Tallone, Area Sales Manager z IM GROUP odpowiedzialny za zabezpieczenie projektu.

SAMOGRAPH to wiodący od ponad dwóch dekad producent i dystrybutor farb i materiałów dla druku, specjalizujący się w technikach druku takich jak; offset, UV, fleksografia i druku dla branży spożywczej.

Precyzja zautomatyzowanego dozowania w połączeniu z szybkością produkcji i identyfikowalnością zleceń pracy dwóch stacji mieszania IM Group dała nam przewagę, której szukaliśmy, powiedział Salvatore Montella, dyrektor SAMOGRAPH. Jakość i serwis zawsze stawiały IM GROUP powyżej konkurencji, a dzięki doświadczeniu tak wielu firm w ramach jednej grupy, klienci zyskują jeszcze więcej.

Źródło: GRAW

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne  pytanie brzmi następująco:

Czy technologia cyfrowa wyprze druk analogowy?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych