- Reklama -spot_imgspot_img

Imaged Advertising Creations pierwszym północnoamerykańskim użytkownikiem plotera Agfa Tauro H3300 HS LED z modułem lakierującym

- Reklama-

Firma Imaged Advertising Creations (IAC), jeden z czołowych kanadyjskich producentów systemów identyfikacji wizualnej, jest pierwszym w Ameryce Północnej użytkownikiem hybrydowego plotera Agfa Tauro H3300 HS LED z modułem do lakierowania. Jak zapewnia kierownictwo firmy, rozwiązanie zapewnia możliwość realizowania wysokonakładowej produkcji cyfrowej w jakości zbliżonej do offsetu.

Jak podkreśla jej producent, Tauro H3300 HS LED z opcją lakierowania łączy w sobie wysoką jakość i wyrazistość druku z najwyższą wydajnością, automatyzacją i niskim zużyciem atramentów. To hybrydowe urządzenie oferuje – dzięki wspomnianemu modułowi – możliwość aplikowania warstwy lakieru o wysokim poziomie połysku bądź satyny na wielkoformatowe wydruki. Jest ona nanoszona wybiórczo (np. jako kolor specjalny) bądź na całej powierzchni materiału.

- Reklama -

IAC to jeden z kanadyjskich innowatorów w dziedzinie druku wielkoformatowego. Jej misją jest wspieranie właścicieli marek w rozwijaniu systemów identyfikacji wizualnej i skutecznej komunikacji z klientami. Przedsiębiorstwo dysponuje doświadczoną kadrą, w skład której – jak podkreśla jego kierownictwo – wchodzą eksperci branżowi, co pozwala zaoferować klientom rozwiązania dopasowane do ich potrzeb i oczekiwań.

Działając zgodnie z przyświecającym firmie mottem IAC rozwija się nieustannie w różnych segmentach, m.in. handlu detalicznym, marketingu eventowym, korporacyjnych systemach wyposażenia wnętrz i innych. Unikalny, jak podkreśla Agfa, sposób wykańczania wielkoformatowych wydruków cyfrowych lakierem błyszczącym bądź satynowym, oferowany przez Tauro Varnish, pozwala na realizacje wydruków klasy premium o atrakcyjnym wyglądzie i dopasowanym do potrzeb odbiorców z wielu branż m.in. kosmetycznej i odzieżowej, w których firma IAC znacząco zaistniała na przestrzeni minionych dwóch lat.

Tauro H3300 HS LED Varnish to maszyna dostosowana do zadrukowywania mediów sztywnych i giętkich, będąca – zgodnie z założeniami producenta – „koniem roboczym” dedykowanym wysokonakładowej pracy wielozmianowej w cyklach 24/7. Agfa podkreśla, że realizowane na niej wydruki cechuje jakość zbliżona do offsetu, także w kontekście odwzorowania detali. Maksymalna szerokość druku wynosi tu 3,3 m, a prędkość dochodzi do 680 m2/h. Urządzenie drukuje w czterech bądź sześciu kolorach.

W maszynie znajdują zastosowanie atramenty Anuvia UV LED o wysokim stopniu pigmentacji. Posiadają one certyfikat środowiskowy GREENGUARD Gold, a zastosowana tu technologia Thin Ink Layer zapewnia – jak podaje Agfa – najniższe ich zużycie na rynku. O automatyzację i sprawność całego procesu produkcyjnego dba sterujące maszyną oprogramowanie workflow Asanti, dedykowane produkcji wielkoformatowej.

Źródło: Agfa


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 360 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.
spot_img
spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytanie pochodzi z całej grupy dotyczącej "EKOLOGII".

Czy bycie "EKO" utrudnia, czy ułatwia funkcjonowanie na rynku?

Czy Twoi klienci dokonują zakupu (produkcja) z uwzględnieniem materiałów "EKO"?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

więcej podobnych