16 maja firma Heidelberg organizuje kolejną edycję imprezy Info Day Packaging dla gości z całego świata, zainteresowanych najnowszymi rozwiązaniami stosowanymi w produkcji opakowań. Podobnie, jak w latach ubiegłych IDP odbywa się w Print Media Center Packaging na terenie zakładów produkcyjnych w Wiesloch-Walldorf.

Nadchodząca edycja IDP będzie poświęcona zagadnieniom zwiększania wydajności procesów oraz ich optymalizacji w produkcji opakowań. W wydzielonych obszarach goście będą mieli okazję przyjrzenia się produkcji opakowań, ich personalizacji oraz nowinkom technologicznym. Dużo uwagi poświęcone zostanie na rozwiązania programistyczne łączące poszczególne procesy, wymianę danych pomiędzy nimi i zaawansowaną ich analizę. Wszystko w celu uzyskania istotnych informacji produkcyjnych i biznesowych, prowadzących w kierunku automatyzacji i autonomizacji. Prezentowane obszary to:

Opakowania jakich potrzebujemy. Primefire 106 – cyfrowo i tradycyjnie

Podczas pokazów drukowania na maszynie Primefire 106 będzie można dowiedzieć się, w jaki sposób połączyć najnowsze techniki drukowania cyfrowego z tradycyjnym drukiem offsetowym, przy wykorzystaniu tych samych podłoży i znanych procesów wykończeniowych na posiadanych urządzeniach introligatorskich.

Inteligentna produkcja opakowań – ekonomiczna optymalizacja procesów

Kolejny temat to zmniejszanie kosztów dzięki optymalizacji procesów, ich automatyzacji oraz ich autonomizacji zgodnie z podejściem Push-to-Stop przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów jakościowych i eliminacji błędnych opakowań: Zero-Defect Packaging. Pokazy obejmą druk na maszynie Speedmaster XL 106-6+L z systemem Logistics, nową maszynę sztancującą Powermatrix 106 CSB oraz składarko-sklejarkę Diana X 115 CC. Goście zapoznają się także  z możliwościami zastosowania narzędzi do zarządzania produkcją oraz analityki biznesowej Prinect Production Manager oraz Prinect Smart BI.

Jedno przejście, nieskończone możliwości – opakowania premium

Pytanie, które często jest wyzwaniem drukarni, jak wyróżnić towar na półce sklepowej? Jednym z rozwiązań jest uszlachetnianie opakowania z zastosowaniem modułu złocenia na zimno FoilStar, które umożliwia uszlachetnianie na szerokiej gamie podłoży drukowych przy zachowaniu najwyższej jakości i precyzji odwzorowania szczegółów (efekty metaliczne w jednym przejściu arkusza). Pokaz na żywo: Speedmaster XL 106-8+LYYL z FoilStar.

Maszyna ma drukować.  Nie tracąc czasu na zmianę kolorów

Małe nakłady, częste zmiany kolorów, przezbrajanie maszyny. To dodatkowe koszty, strata cennego czasu oraz większy wysiłek logistyczny. Pomóc w tym może opatentowany system Multicolor (CMYK plus pomarańczowy, zielony i fioletowy) do generowania kolorów dodatkowych. Drukarz wykorzystując standardowe farby procesowe może precyzyjnie odwzorowywać barwy z ponad 950 odcieni palety Pantone. Pokazy na żywo z wykorzystaniem maszyn Speedmaster XL 75-8+LYYL Anicolor oraz Speedmaster XL 162-7+L.

Maszyny wydajne i wszechstronne

Info Packaging Day to miejsce i czas na prezentację wyjątkowo wszechstronnych maszyn do produkcji szerokiej gamy produktów poligraficznych segmentu opakowań: od teczek prezentacyjnych do opakowań z zamykanym dnem, ale także do wykonywania zleceń akcydensowych. Pokaz na żywo kompletnego procesu produkcyjnego z wykorzystaniem maszyny drukującej  Speedmaster CX 102-6+L, sztancy Easymatrix 106 CS oraz nowej składarko-sklejarki Diana GO 85.

Nie tylko maszyny: inteligentna drukarnia

Digitalizacja procesów na każdym etapie produkcji, od zarządzania po analizę dotyczącą wydajności drukarni.  W obszarze Smart Print Shop goście będą mogli poznać rozwiązania takie, jak m.in.  Heidelberg Assistant, Heidelberg eShop oraz programy nowoczesnej opieki serwisowej Lifecycle Solutions. Ich zastosowanie ma znacznie efektywniej obniżać koszty produkcji, zwiększyć produktywność i lepiej wykorzystać zasoby jakimi dysponuje drukarnia.

Sukces zapewnia praca zespołowa – rozmowy z partnerami

Wielu dostawców w jednym miejscu. Swoje propozycje dla drukarni podczas IDP przedstawią firmy: StoraEnso Packaging Solutions, Univacco Foils Corporation, Marbach Group, Baumer HHS, Jeco Plastic Products, Zünd Digital Cutting Systems, Stöcklin, Steinemann oraz Krifft & Zipsner.

Tradycyjnie, będzie również możliwość wzięcia udziału w wycieczce po zakładzie Wiesloch-Walldorf i przyjrzeniu się m.in. liniom produkcyjnym maszyn wielkoformatowych, Primefire oraz podzespołów elektronicznych.

Więcej na WWW

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

O ile musisz podnieść cenę za usługę/produkt, by jak najszybciej i realnie nadrobić straty spowodowane pandemią?